Kırşehir Belediyesi’nin projelerinden ‘Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’ çalışmaları kapsamında kaba inşaatı devam ederken zemin kat döşemesine başlandı.
neset-ertas-kultur-merkezi  Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi projesi 250 ve bin  kişilik çok amaçlı salonları, sergi alanları, arkeoloji müzesi, dernek odaları, kurs odaları, yönetim biriminin olduğu, modern tasarıma sahip 6 bin metre kare oturum alanına sahip olup 18 bin metre kare toplam inşaat alanına sahip.
Sosyal anlamda Kırşehir’e yakışan ve Kırşehir’in hak ettiği bir kültür merkezi yaptıklarını söyleyen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Kırşehir’imiz yaptığımız hizmetler sayesinde büyüyüp gelişiyor.
Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezimiz ile vatandaşlarımızın sosyal anlamda eksikliklerini gidermeye çalışıyoruz. Sosyal anlamda Kırşehir’e yakışan ve Kırşehir’in hak ettiği bir kültür merkezi yapıyoruz.
Var olan Kültür Merkezimizin kapasitesi düşük olduğundan bu merkezimizle birlikte daha fazla kişiye hitap etmeyi düşünüyoruz. Sergi salonları, arkeoloji müzesi, dernek ve kurs odaları ile modern anlamda çok güzel bir kültür merkezimiz olacak. Tüm vatandaşlarımızın Kültür Merkezimizden yararlanarak kültürel ve sosyal etkinliklerle buluşmasını sağlayacağız.
Kültür Merkezimiz tamamlandığında Kırşehir’imiz her anlamıyla kültürel aktivitelere doyacak. Yaptığımız hizmetler sayesinde Kırşehir büyüyüp gelişiyor, değişiyor, güzelleşiyor. Belediye olarak yaptığımız her projede Kırşehir’in değişmesi, yaşanabilir bir şehir olması için adımlar atıyoruz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir