Vali Çakacak, ÇEMAŞ Döküm Fabrikasında İncelemelerde Bulundu

Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Çemaş Döküm Fabrikasında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.
cemas  Çemaş Döküm Fabrikasında Genel Müdür Ömer Azak ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Vali Çakacak fabrikada incelemelerde bulundu.
Fabrika hakkında bilgiler veren Genel Müdür Ömer Azak; 320 kişinin çalıştığı Çemaş Döküm Fabrikasında yıllık 40 milyon dolarlık üretim yapıldığını ve bu üretimin de yüzde 35’ini ihraç ettiklerini söyledi.
Başta otomotiv parçaları olmak üzere beyaz eşya ve çimento sanayisinin ihtiyaçlarını karşılayan Çemaş Döküm fabrikasının Kırşehir ve ülke ekonomisine önemli katkı sağladığını belirten Vali Özdemir Çakacak;  “İşletmelerin verimli çalışması çok önemli. İlimizdeki işletmeler arasında bulunan Çemaş Döküm Fabrikası, istihdama katkısı, üretimi ve ihracatıyla belli bir aşamaya gelmiş durumdu. Ancak, bu yıl içerisinde 20 milyon dolarlık yeni bir yatırım yapılacak olması bizleri mutlu etmiştir” dedi.
Çemaş Döküm Fabrikasının İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) işlem gören ilk ve tek işletme olduğunu hatırlatan Vali Çakacak, Çemaş’ın yeni yatırımları ile sektörünün öncü kuruluşlarından birisi haline geleceğine inandığını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir