Bahçeci; Basın Camiasının Gayretli Ve Özverili Çalışmalarını Takdirle İzliyorum.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

baskanBahçeci mesajında; “Doğru, tarafsız, objektif habercilikle halkın bilgilendirilmesine hizmet eden, basın camiasının gayretli ve özverili çalışmalarını takdirle izliyorum. Halka doğru haber alma özgürlüğü yolunda verilen hizmet büyük ve ciddi bir görevdir. Gazeteciler bu görevi yerine getirirlerken halkın gözü, kulağı olmaktadır. Ülkemizde ve dünyada yaşanmakta olan zor şartlar altında habercilik yapmak, gazete çıkartmaya çalışmak ve halka tarafsız, ilkeli haber vermek için gösterilen çabalar her türlü övgüyü hak etmektedir.

Gazetecilerin, halk adına çok kutsal bir görev üstlendiklerini ve bu görevi icra ederken çok kez zorluklarla karşılaştıkları, bunu yaparken de bazen ailesinden bile fedakârlıkta bulunduklarını görüyorum. Toplumun sesi olan Basın mensuplarımız, mesleklerinin gereğini yerine getirmek için yeri geldiğinde canlarını ortaya koyarak görev yapmaktadırlar. Yerel basınımızı zor şartlarda görevlerini yerine getirdikleri için alkışlamak gerekir. Özgür ve tarafsız bir basının varlığı şeffaf, demokratik, bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan biridir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır.

Bu vesileyle halka haber ulaştırmak için görevlerini icra ederlerken şehit olan basın mensuplarını saygıyla anıyor, Kırşehir basınımızın, tarafsız, güvenilir ve de bizlerle sürekli beraber olan değerli gazetecilerimizin ve çalışanlarının Gününü bir kez daha kutluyor, aileleriyle birlikte mutlu yarınlar geçirmelerini diliyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir