2013 Yılı Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) kapsamında Kaman’a 296 Bin Lira ek ödenek aktarıldığı açıklandı.
Birlik Başkanı ve Kaman İlçe  Kaymakamı Mustafa Çiftçi başkanlığında yapılan Encümen toplantısında ek ödeneğin harcama kalemleri belirlendi.
koydes  Buna göre köy içme suları için 130 Bin TL ödenek ayrılırken, köy yollarının bakım ve onarımı için de 160 Bin TL ödenek tahsis edildi.
2013 yılı KÖYDES Ek Program dâhilinde köy içme suları programına Savcılı Ebeyit, Savcılı Bağbaşı ve Karakaya Köyleri drenaj ve ishale hattı döşeme işleri alınırken, köy yollarının yapım, bakım ve onarımı programına; Mollaosmanlar, Yeniyapan, Bayındır, İmancı ve Savcılı Meryemkaşı Köyleri asfalt yama işleri ile Kargınmeşe Köyüne 1. kat asfalt yapımı alındı.
Ek programda inşaat sezonunda bitirilebilecek işlere öncelik verildiği belirten Kaymakam Çiftçi,  “2013 yılı KÖYDES için Kaman Köylere Hizmet Götürme Birliğimize 575 Bin TL aktarılmıştı. Bu ek ödenekle birlikte 2013 yılında aktarılan toplam kaynak tutarımız 871 Bin TL’ye ulaşmış oldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir