Yenimahalle’de Neşet Ertaş Gecesi

Nazım Hikmet Kongre ve Kültür Merkezi’nin yan tarafına adına park yapılan Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş, muhteşem bir gece ile anılacak.
Yenimahalle Belediyesi, Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği (OSİAD) ve İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (İÇASEFED) tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan anma gecesinde, Neşet Ertaş’ı sevenler buluşacak. Geçtiğimiz Nisan ayında hayatını kaybeden büyük ustayı anma gecesine, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ünlü gazeteciler Can Dündar ve Muharrem Sarıkaya da katılacak.
Başkan Yaşar, OSİAD ve İÇASİFED Onursal Başkanı Mehmet Akyürek ve Kırşehirliler Dernek Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar’ın açılış konuşmalarıyla başlayacak olan anma programında, Gazeteci Muharrem Sarıkaya ve Can Dündar ile Yazar ve Halk Müziği Sanatçısı Bayram Bilge Tokel’in söyleşileri de yer alacak. Kırşehir Ustalar Topluluğu’nun dinletisinin yer alacağı etkinlik, Nazlı Öksüz Tubay’ın Türk Halk Müziği konseri ile sona erecek.
Yaşar, etkinliğe başta Ertaş’ın hemşerileri Kırşehirliler olmak üzere tüm sevenlerini davet etti. Yaşar, “Ömrünü türkülere adamış bir gönül adamı olan üstat Neşet Ertaş adına Nazım Hikmet Kültür ve Kongre Merkezi’mizin hemen adına bir park yapmıştık. Ozanımız o günlerde hastaydı ve kısa bir zaman sonra da kaybettik. Şimdi yaptığımız bir etkinlik ile kendisini anacağız” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir