Kırşehir’de bir kişi, kendisinin sanarak 30 yıldır baktığı ve adına kayıtlı tapusu bulunan araziyi satınca hem arazinin kendisine ait olmadığını öğrendi hem de mahkeme kararıyla arazinin gerçek sahibine 70 bin TL ödemeye mahkum oldu.
kendisi  Kırşehir merkez Ahi Evran Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan Salih Özdoğan, başına gelen fıkra gibi olayı anlatırken, “Kendime ait olarak bildiğim araziye yaklaşık 30 yıl baktım. Benim mağduriyetimi kim giderecek?” dedi.
Özdoğan, eski Boztepe yolu olarak bilinen 10 bin metrekarelik arazinin kendisine ait olduğunu savunarak yeni sahibi Ş.A. ile 5 yıl önce mahkemelik olduğunu kaydetti. Özdoğan, “Kendime ait olan tapulu arazimden dolayı Ş.A. ile mahkemelik oldum. Ş.A. bana, ‘Arazi benim, sen benim arazimi satmışsın. Bana şu anki değerinden sattığın bölümün parasını ver’ dedi. Ben de mahkemelik oldum. Yaklaşık 30 yıldır kendime ait bildiğim arazi için borçlandım” ifadelerini kullandı.
Yaklaşık 5 yıl devam eden mahkemenin üçüncü hakim tarafından sonlandırıldığını söyleyen Özdoğan, “Kırşehir 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen ve 5 yıl süren dava sonuçlandı. Elimde olan tapuyu mahkemeye ibraz etmeme rağmen Ş.A.’ya yaklaşık 70 bin lira borçlandım. Ş.A. da haklı olabilir fakat mahkeme kararı ile aldığı araziyi neden tapuya ibraz etmedi? Benim elimde arazinin bana ait olduğunu gösteren tapu var. Şu anda gitmem gereken noktaya kadar gittim. Ne yapacağımı bilemez oldum” dedi.
Özdoğan kendisine ait bildiği arsanın bir bölümünü sattığı için Ş.A.’ya tazminat ödemeye mahkum olduğunu söyleyerek, “Hukuka saygılıyım fakat benim mağduriyetim kim tarafından ve nasıl giderilecek? Ş.A.’nın da kabahati olmadığına kanaat ediyorum ama sorumlular ortada yok. Dönemin tapu kayıtları nerede? Çocuklarımın geleceği dediğim alan için borçlandım ve borcumu nasıl ödeyeceğimi düşünmekteyim. Mahkemeden çıkan kararı temyize göndermemize rağmen reddedildi. Sanırım gidebileceğim en son noktaya kadar gittim. Şimdi olacakları izlerken parayı nasıl ödeyeceğimi düşünmekteyim” şeklinde konuştu.
[color-box]- KENDİSİNİN SANDIĞI ARAZİYİ SATINCA CEZAYI YEDİ
– KIRŞEHİR’DE KENDİ ÜZERİNE TAPUSU BULUNAN VE 30 YILDIR BAKTIĞI ARAZİYİ SATINCA HEM ARAZİNİN KENDİNE AİT OLMADIĞINI ÖĞRENDİ HEM DE MAHKEME KARARIYLA ARAZİNİN GERÇEK SAHİBİNE 70 BİN TL ÖDEMEYE MAHKUM OLDU[/color-box]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir