Kırşehir’de engelli eşi ile yaşamakta olan Akif Taburoğlu, maddi durumlarının kötü olduğunu söyleyerek, yetkililerden yardım istedi.
dram  Kurban Bayramı’nın evlerine uğramadığını söyleyen Taburoğlu, “Tek isteğim bizimle ilgilenilmesi” dedi. Kırşehir’de Nasuhdede Mahallesi’nde harabe bir evde engelli eşi ile birlikte yaşayan ve yetkililerden iş talebinde bulunan Akif Taburoğlu (43), “Kırşehir Belediyesi sağ olsun bana ekmek fişi veriyor. Biraz da yiyecek yardımında bulunuyor. Ben öksüz bir insanım. Belediye Başkanı bana bir ev tutmamı söyledi ama ben ev tutacak güçte değilim. Sağ olsun ev sahibi bu ev için benden kira almıyor sadece bak diyor ama ev harabe halde. Allah razı olsun sağdan soldan yardım edenler oluyor onlarla geçiniyorum. Benim istediğim insanlarımızdan bana kol kanat germeleri, hastayım, kalp yetmezliği var. Ağır iş yapamıyorum. İş bulmak istiyorum ama bulamıyorum. Belediyenin verdiği imkanlarla bir şeyler yapmaya çalışıyorum. İnsanlar bana hakarette bulunuyor ve çoğu zaman iş de vermiyorlar” diye konuştu.
Engelli bir kadınla evlendiğini söyleyen Taburoğlu, “O da ben de rahatsızız. Allah’ımdan başka kimsem yok. Evimi gelip, görsünler. Bana bir ev versinler. Kimsenin kapısına giderek bir şey isteyemiyorum. Kurban olduğum Allah kimseyi kimseye muhtaç ettirmesin. İntihar mı edeyim ne yapayım? Eczaneye 375 lira borcumdan dolayı ilaçlarımı alamıyorum ne olur bana yardımcı olun” şeklinde konuştu.
Taburoğlu ailesi kendilerine uzanacak eli beklerken, insanlardan duyarlı olmasını talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir