Üniversite Öğrencilerine Emniyet Birimleri Tanıtılıyor

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Türkçe Bölümü üçüncü sınıf öğrencileri Emniyet Müdürlüğü birimlerini tanıyor.
ÜNÝVERSÝTE ÖÐRENCÝLERÝNE EMNÝYET BÝRÝMLERÝ TANTILIYOR AHÝ POLÝS MERKEZÝ TÜRKÇE ÖÐRETMENLÝÐÝ ÖÐRENCÝLERÝ ZÝYARET ETTÝ  Üniversite öğrencileri ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında Ahi Polis Merkezinde hem gezdi hem de grup amirinden bilgi aldı.
Yirmi kişilik öğrenci gurubu Emniyet Müdürlüğü birimlerini tanımak adına Ahi Polis Merkezine gelerek bilgi alıp karakolda yapılan işlemleri öğrendi. Öğrencilere tek tek ve gruplar halinde karakolda gerçekleştirilen işlemler anlatılarak bölge gezdirildi.
Öğrencileri bilgilendiren Grup Amiri Hacı Veli Yılmaz karakola geliş anından itibaren yapılanları anlattı. Yılmaz, “Karakol Kırşehir Emniyet Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren bir birimdir. Kırşehir’de bir tane polis merkezi mevcuttur. Vatandaşın mağduriyetlerini bildirdikleri şikayet yeridir. Adli görev yapar. Emniyet Teşkilatı adına bütün birimlerimizde olduğu gibi kendi bünyemizde de yapılan her işlemi ve vatandaşın sıkıntısını çözebilmek adına vatandaşı bilgilendirmeyi kendimize şiar ediniriz” dedi.
Öğrenciler Ahi Polis Merkezinde ön bilgiler aldıktan sonra teşkilat yapısı hakkında bilgiler alarak grup amiri, baş polis ve polis memurları ile diyaloglarda bulundu. Gezi hatıra fotoğrafının çektirilmesi ile son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir