Uğur Mumcu Anılıyor

Kırşehir, (KIRGARAT-C) Gazeteciler, Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti tarafından ölümünün yirminci yılında merhum gazeteci Uğur Mumcu anıldı.
ugur-mumcu  Cemiyet Yönetim Kurulu yaptığı yazılı basın açıklamasında merhum gazeteciyi özlemle andıklarını belirtti. Üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen Uğur Mumcu cinayetinin hala aydınlatılamadığını belirten cemiyet yönetimi,  “Çok üzücüdür ki her faili meçhul cinayet gibi Uğur Mumcu cinayeti de zaman aşımına uğratılarak rafa kaldırılmak isteniyor. Ülkemizde tam ve eksiksiz demokrasinin yeşermesini istiyorsak, Uğur Mumcu ve diğer faili meçhul cinayetleri aydınlatmalıyız. Uğur Mumcu ile birlikte tüm demokrasi şehitlerimizi saygı ve özlemle anıyoruz” ifadeleri kullanıldı.
1 Şubat – 3 Mayıs 1992 tarihleri arasında Milliyet Gazetesi’nde yazan Mumcu, Cumhuriyet Gazetesi’ndeki yönetim değişikliği üzerine 7 Mayıs 1992’de Cumhuriyet’e döndü. Gazetecilik hayatı başarılarla dolu olan Mumcu 24 Ocak 1993 yılında uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.