Yozgat 14. Uluslararası Sürmeli Şenlikleri, yürüyüş ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle başladı.
yozgat  Yimpaş AVM önünden mehter takımı eşliğinde yürüyüşle başlayan 14. Sürmeli Şenliklerine; Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Yusuf Başer, AK Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, siyasi parti ve sivil toplum örgüt temsilcileri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanı’nda şenlik açılış programı düzenlendi. Yozgat Valiliği, mehter takımının verdiği konserin ardından şenliğin açılış konuşmasını yapan Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, şenlik düzenlemekteki amaçlarının Yozgat’ı her yönüyle en iyi şekilde tanıtmak olduğunu söyledi söyledi.
Daha sonra konuşan AK Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, Türkiye’nin ve Yozgat’ın gelişip büyüdüğünü belirterek düzenlenen şenliğin hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu.
Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı da bayramların, şenlik ve festivallerin birlik, beraberlik ve kaynaşma açısından çok önemli günler olduğunu belirterek, “Yozgat’ta Sürmeli Şenliği düzenleniyoruz. Şenliğimizin ilimizin tanıtımı açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Şenliğimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Azerbaycan, Gürcistan ve Kırşehir’den gelen halk oyunları ekipleri gösterilerini sundu. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programın ardından Yozgat Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Unpazarı Meydanı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir