Site icon Kırşehir Medya

Nevşehir’in Yeni Valisi Mehmet Ceylan

İçişleri Bakanlığı Valiler Kararnamesi ile Sultanbeyli Kaymakamlığı görevini yürütürken Nevşehir Valisi olarak atanan Mehmet Ceylan, Nevşehir’in 32. valisi oldu.
nevsehir-valisi-mehmet-ceylan  İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Valiler Kararnamesi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandı. Kararname ile 2 yılı aşkın süredir Nevşehir Valisi olarak görev yapan Abdurrahman Savaş, Manisa Valisi olarak atanırken İstanbul Sultanbeyli Kaymakamı Mehmet Ceylan ise Nevşehir Valisi olarak atandı.
25 Ekim 1989 yılında Kars Kaymakam Adayı olarak göreve başlayan Mehmet Ceylan, meslek hayatındaki ilk valilik görevini Nevşehir’de yerine getirecek. Nevşehir’in 32. valisi olarak atanan Ceylan’ın Mayıs ayı sonunda yeni görevine başlaması bekleniyor.
“MEHMET CEYLAN KİMDİR?”
Mehmet Ceylan  17.01.1965 yılında Balıkesir Sındırgı ilçesi Armutlu köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Armutlu köyünde, orta ve lise tahsilini Sındırgı ilçesinde tamamladı. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde 1987 yılında tamamladı. 25 Ekim 1989 yılında Kars kaymakam adayı olarak göreve başladı. Adaylık döneminde bir yıl süre ile İngiltere’de bulundu. Ayrıca 1991-1992 yılları arasında 11 ay süre ile Afyon-Bayat kaymakam vekilliğinde bulundu. 13 Mart 1993 yılında Ordu-Gölköy kaymakamlığına atandı. Sırası ile Muş-Malazgirt kaymakamlığı, Batman Vali yardımcılığı, Kırşehir-Çiçekdağı Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 02 Ekim 2001 yılında Uşak Eşme Kaymakamlığı, 25.10.2005 tarihinde Sapanca Kaymakamlığına atandı. 05.08.2008 tarihli kararname ile Sultanbeyli ilçesine atanan Kaymakam Mehmet Ceylan, evli ve üç çocuk babası. Ceylan İngilizce bilmekte.

Exit mobile version