Akıllı telefon denilince hiç kuşkusuz aklımıza ilk olarak iPhone gelmektedir. Her çıkardığı yeni ürünüyle çağın teknolojisini bir adım öteye taşıyan marka ayrıca sektörünün de lokomotifi olma yolunda hızla ilerlemekte.  Eylül ayında piyasa sürülen iPhone 5S ile de bu geleneğini devam ettirme yolunda emin adımlarla ilerlemekte.
Phone 5s görünüş itibariyle bir önceki modelinin neredeyse aynısı. Telefonda yaşanan değişikliklerin çoğu donanım kısmında olmuş. iPhone 5S’te müşterilere yepyeni renk çeşitleri sunulmuş. Ayrıca Touch ID denilen yeni parmak izi teknolojisiyle de akıllı telefonlar için yeni bir dönemin başladığını söylemek yanlış olmaz. Bu teknolojinin kullanılmasının nedeni ise iPhone kullanıcılarının çoğunun tuş kilidi kullanmak istememeleridir. Bu durumun önüne geçmek isteyen yetkililer Touch ID ile tuş kilidi zahmetini ortadan kaldırmışlardır. 1.3 GHz hızındaki çift çekirdekli bir Apple A7 işlemci kullanan iPhone 5S bu sayede oldukça güçlenmiş gözükmekte. Bu sayede artık kullanıcılar daha fazla bilgi işleyebilecekler ve daha fazla oranda RAM kullanabilecekler.
iPhone 5s’in işletim sistemi tahmin edilebileceği gibi ios 7. İlk çıktığı tarihlerde kullanıcılarından olumsuz yorumlar alan ios 7 yaptığı güncellemeler ile sistemi stabil hale getirmeyi başardı ve artık kullanıcıların büyük çoğunluğu yapılan yeniliklerden memnun görünmekte. iPhone 5s’in kamerası daha önceki modeli gibi yine 8 megapiksel. Fakat kamerada bulunan sensör, 1/3 inç boyutuna ve 1.5 mikron piksel büyüklüğe sahip.  Bu sayede daha fazla ışık toplamayı başarabiliyor. Bu durum sonucunda ise düşük ışıkta bile daha iyi bir performans sergileniyor ve fotoğrafların kalitesi artıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir