Yaz Spor Okullarının açılışı Ahi Stadyumunda düzenlenen törenle gerçekleşti.
Açılışa Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan, Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, AK Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya, daire amirleri, çok sayıda vatandaş ile basın mensupları katıldı.
yaz-spor-okulu  Yerel yönetifmlerin asli görevinin kültürel ve sosyal faaliyetler olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Veli Şahin,  “Öncelikle yerel yönetimlerin asli görevlerinin yanında kültürel ve sosyal görevlerinin de olduğunu belirtmek istiyorum. Kırşehir Belediyesi olarak 4 yıldır görevde olduğumuz süre içerisinde asli görevlerimizin yanında sosyal ve kültürel görevlerimizi de yerine getirmeye çalışıyoruz. Halkımızı hazırladığımız bu programlarla bir çok etkinliklerle buluşturmaya çalışıyoruz. Yaz spor okulları da yaptığımız etkinliklerden bir tanesi. Yaklaşık 23 branşta takım sporlarından ferdi sporlara kadar faaliyet gösteren tüm branşlarda uzman ve sertifikalı hocalarımızın nezaretinde çocuklarımız eğitim süresince yaşadıkları yorgunluklarını atabilecekler. Yaz dönemi ve sömestr tatillerini burada faydalı bir şekilde yerine getirme imkânı bulabilecekler. Biz Belediye olarak çocuklarımızın güvenilir ortamlarda spor yapmalarını sağlama, ruh ve beden sağlıklarının geliştirerek sportif faaliyetlerde bulunmalarını sağlama bizim görevlerimizdendir. Biz bu anlamda Gençlik Hizmetleri ve Spor müdürlüğümüzle ortaklaşa çalışarak iki yıldır bu faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Belediyemiz bu faaliyetleri gerçekleştirirken kullandıkları tüm malzemeleri ücretsiz olarak katılımcılara temin etmektedir. Ücretsiz olarak yaptığımız bu kurslarımızı düzenlememizdeki amaç hem çocuklarımızı dış etkenlerden korumak hem de kötü alışkanlıklar edinmelerini engellemektir. Ailelerimize de çocuklarını bize emanet ettikleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.
Başarılı bir eğitim öğretim sürecinin ardından tatili hak eden gençlere ve çocuklara seslenen Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan,  “Yoğun ve tempolu okul sürecinden sonra yaz tatili döneminde bu faaliyetlere katılan gençlerimizi kutluyorum. Biz de bu dönemde sizlerin en iyi şekilde değerlendirmeniz için gayret gösteriyoruz. Gerek Belediyemizin yaptığı projeler gerek Valiliğimizin yaptığı projeler ile hem çocuklarımız için hem de gençlerimizin için son derece önemlidir.Bütün amacımız sizlere güzel ve yaşanabilir bir şehir, yaşanabilir bir ülke bırakabilmek. Bu sportif faaliyetleri ve yaz okulunu en iyi şekilde değerlendirmenizi temenni eder, başarılar dilerim” şeklinde konuştu.
Kick-Boks dünya şampiyonu Kadir Gür ve Muay Thai dünya ikincisi Zeki Sıkılgan gösterileri ile katılımcılara güzel anlar yaşattılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir