Kırşehir’de kurulu bulunan Evranspor Kulübü’nün 11-12 yaş gurubu futbolcuları ve yöneticileri Kıbrıs’a çıkarma yaptı.
evranspor-samet-aybaba-guntekin-onay-ntvhttps://www.kirsehirmedya.com/wp-content/uploads/evranspor-samet-aybaba-guntekin-onay-ntv.jpg  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Gündüz Tekin Onay Futbol Altyapı Derneği’nin Türk Futbolunun önemli İsimlerinden Gündüz Tekin onay Anısına gelenekselleştirdiği “5.Uluslararası Minikler Futbol Festivali ‘ne katılmak üzere KKTC’ye giden Evranspor Kulübü 11-12 yaş futbol takımı ve yöneticileri, burada bir dizi etkinliğe katılarak, beraberinde ilk gün 4 maç yaptı.
KKTC’yi ziyarette ilk olarak Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Suat Günsel’i ziyaret eden Evranspor heyeti, Rektör’e onyx taş ile forma hediye etti. Heyet daha sonra Türkiye Cumhuriyet Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’ya ziyaret gerçekleştirdi.
EVRANSPOR, İLK GÜN 4 MAÇ YAPTI
Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun ziyaretinin ardından Atatürk Stadına geçen Evransporlu futbolcular, burada 4 maç yaptı. 2 galibiyet, 1 beraberlik ve bir mağlubiyet alan Evransporlu genç yetenekler, gurupta averajla lider oldu. Evranspor, İstanbul Yakacıkspor’u 5-0 yenen Evranspor, Rize Fındıklıspor’u 2-1 yendi. Evranspor, Dumlupınarspor ile 1-1 berabere kaldı. Küçük Kaymaklıspor ile yaptığı maçı 1-0 kaybetti.
KARŞILAŞMALARA SAMET AYBABA VE NTV SPOR’DAN GÜNTEKİN ONAY KATILDI
Karşılaşmaların gerçekleşeceği Atatürk Stadına KKTC Milli Eğitim ve Gençlik Spor Bakanı ile Asım İdris, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı İsmail Dilber ve Antrenör Samet Aybaba ile NTV Spor Yapımcısı ve Sunucusu Güntekin Onay gelerek başlama vuruşunu yaptı.
– KIRŞEHİR EVRANSPOR KIBRIS’TA
– 11-12 YAŞ EVRANSPORLU GENÇ SPORCULAR KIBRIS’TA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir