BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Biz elbette terörün bitmesinden yanayız. Pazarlıklarla ve tavizlerle oluşan bir sürecin içerisinde olmayız” dedi.
bbp-destici  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kırşehir BBP İl Teşkilatı’nca hazırlanan merhum Muhsin Yazıcıoğlu anma programına katıldı. Destici, “Ne iktidar olduk ne de iktidar ortağı olduk. Fakat sorunun çözümü noktasında daima ortak akılla hareket ettik” dedi.
“Türkiye’yi bölünmeye götürecek bir sürece karşıyız” diyen Destici, “Süreç içerisinde bir pazarlık yoksa bu süreç kamuoyuna anlatılır ve kamuoyu da bu sürece aklıselim şekilde yaklaşır. Bizde bu ülkede kim hangi etnik kökene sahip olursa olsun hak kaybı söz konusu ise bizlerde onların daima yanlarında olur ve mücadele ederiz. Bir kere PKK hepimizin ortak düşmanı. PKK milletin ayağındaki bir bay küresel güçlerin taşeron bir örgütü. Kundaktaki bebeğe kurşun sıkan vicdansızlarla ne konuşacağız. Endişe ve öngörülenimize birileri cevap vermeli. Pazarlıksız şekilde hiçbir taviz verilmeden ve kardeşliğimize zarar verecek hiçbir taviz verilmediğini net bir şekilde söylesinler. Eleştirmeye başlayınca sen kan mı istiyorsun deniliyor. Bu süreç Türkiye’yi kamplaştırıyor. Biz elbette terörün bitmesinden yanayız. Pazarlıklarla ve tavizlerle oluşan bir sürecin içerisinde olmayız” dedi.
“Herkes suni gündemler oluştururken bizler daima gerçek gündemdeyiz” diyen Destici, “Mecliste iktidar ve ana muhalefet partisini ziyaret edip hem çözüm önerilerimizi sunduk hem de görüş alışverişi sürecinde bulunduk. Türkiye’yi 30 yıldır yönetenler bu sürecin üstüne ciddi şekilde gitmedi ve terörü başımıza bela etti. Bölge halkına terör adı altında yapılan insanlık dışı uygulamalarda oldu. Buna rağmen sorumluluk aldık. Bütün siyasi partilerimiz bir araya gelecekler ve bu iş üzerinden siyaset üretmeyecekler” ifadelerini kullandı.

 

– BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ KIRŞEHİR’DE
– BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ:
– “BİZ ELBETTE TERÖRÜN BİTMESİNDEN YANAYIZ. PAZARLIKLARLA VE TAVİZLERLE OLUŞAN BİR SÜRECİN İÇERİSİNDE OLMAYIZ”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir