Kırşehir Belediye Başkan aday adayı Aydın Kahraman, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hazırlanan demokrasi paketini değerlendirdi.
akp-aydin Kahrarman, “Kamuda ki başörtüsüne konulan engel ortadan kaldırılmış ve artık başörtülü çalışan kadınlarımız özgürce ve rahat hareket edeceklerdir.
Bu mağduriyetin kalkmasının olumlu yönde hem ekonomide hem de toplumsal yapıda çok ciddi etkileri olacaktır. Türkiye’de ileri demokrasi konusunda endişelerinin olduğunu iddia edenlere yada bunu durmadan söyleyen kesimlerin görebileceği en net gösterge budur.    Türkiye ekonomisiyle ve siyasetiyle istikrarının merkezine sembolü olmuştur. Kamu kurum ve kuruluşları yada sivil toplum örgütleri bu paket aracılığıyla görmüşlerdir ki, AK Parti hükümetleri istikrara zarar vermeden, toplumunu milletini koruyarak, kimseyi kimseye de ezdirmeden, etnik gurupların beklentilerine diğer etnik guruplara zarar vermeden cevap vermeye çalışmaktadır.
Toplumsal kucaklaşmanın önemini görenler bunu AK Parti’nin yaptığını da görmektedirler.  Toplumun her kesiminin güven ve huzur içinde yaşadıklarını ve yaşam tarzlarının güvence altında olduğu görmek başarının Türkiye için AK Parti hükümetlerinin öneminin göstergesidir.
Krizlerle dış borçlanmalar ile devam eden bir Türkiye, kendi ülkesinde yaşayanları korumakta zorluk çeken bir Türkiye, şimdi etnik kökenleri bilen, tanıyan ve koruyan ve diğer etnik miraçlar ile sürtüşme dahi yaşatmadan bunu başaran, ekonomik anlamda ve toplum refahını sağlama anlamında başarılı bir ülke konumuna gelmiş ve bu siyasi istikrar sağlanmıştır, istikrarın da AK Parti ile sağlandığı da aşikar bir şekilde belli olmuştur” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir