Kırşehir Belediyesi Yeşil Bant Projesi temel atma töreni için Kırşehir’e gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, gündemde olan alkol yasağını değerlendirdi. Çelik, “Demokrasinin çok iyi uygulandığı ülkelerde bile alkol yasakları var. Bu yasağı abartmayalım. CHP yapınca ‘laiklik’, biz yapınca ‘yobazlık’ oluyor” dedi.
huseyin-celik-akp  Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin belediye çalışmalarını anlatan brifinginin ardından konuşan AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Hüseyin Çelik, alkol yasağıyla ilgili tartışmanın doğru olmayan zemine götürüldüğünü savundu. Çelik, ”Herkes şunu çok iyi bilmeli, AK Parti 10 buçuk yıldan beri iktidarda, aşağı yukarı Türkiye’nin yüzde 60’ını biz yönetiyoruz. Biz insanların hayatını tanzim etme biçimine asla müdahale etmedik, etmiyoruz ve etmeyeceğiz. Demokrasi herkesin farklı tercihlerinin olabildiği ve bunu söyleyebildiği sistemdir. Dünyanın bütün ülkelerinde olduğu gibi alkol ve sigara meselesi belirli düzenlenmeleri beraberinde getirir. Alkol üretimine ve tüketimine Türkiye bir yasak getirmiyor. Kimin içip içmeyeceğine biz değil, bireylerin kendisi karar verir” dedi.
Çelik, yeni düzenlemeyi beş cümle ile anlatarak kafalarda oluşan olumsuzlukları kaldırmak istediğini belirterek, ”İçkinin özendirilmesi yasaklanıyor, teşvik edilmesi yasaklanıyor, reklamının yapılması yasaklanıyor, promosyon malzemesi haline getirilmesi yasaklanıyor, kampanya konusu yapılması engelleniyor. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan korunması gerekir” şeklinde konuştu.
Açıklamasında, ”CHP yapınca ‘laiklik’, biz yapınca ‘yobazlık’ oluyor” diyen Hüseyin Çelik, ”Demokrasinin çok iyi uygulandığı ülkelerde bile alkol yasağı var. Bu yasağı abartmayalım. AK Parti yaptığı zaman, ‘Efendim bu laikliğe aykırı’ diyenler, 1944’te Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) bütün illere gönderdiği bir genelge var. O genelgeye baksınlar” diyerek genelgenin tam metnini okudu.
– AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HÜSEYİN ÇELİK:
– ”CHP YAPINCA ‘LAİKLİK’, BİZ YAPINCA ‘YOBAZLIK’ OLUYOR”
– ”DEMOKRASİNİN ÇOK İYİ UYGULANDIĞI ÜLKELERDE BİLE ALKOL YASAKLARI VAR. BU YASAĞI ABARTMAYALIM”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir