Site icon Kırşehir Medya

Kaman’da Üniversite Binası Bilmecesi

Kırşehir’in Kaman İlçesinde yüksekokul açılması için çalışma toplantısı düzenlendi.
Kaman MYO’da yapılan toplantıda,  4 yıllık bir bölüm açılması için çalışma toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının açış konuşmasını yapan Rektör Saylam, “Kaman’a 4 yılık bir Yüksekokul açılması konusunda kararlıyız. Ancak, Üniversite Senatosu’ndan ve YÖK’ten bunu geçirmek için bazı kriterleri yerine getirmememiz ve özellikle bina sorununu çözmemiz gerekir” dedi.
kamanda-universite  MYO binasında yapılan toplantıya Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, Kaman Kaymakamı Mustafa Çiftçi, Belediye Başkan Yardımcısı Eftal Avşar, Ak Parti İlçe Başkanı Alpaslan Güzel, CHP İlçe Başkanı Coşkun Gökalp, MHP İlçe Başkanı Yaşar İhsan Çelebioğlu, İl Genel Melis Üyeleri Arif Tekeli ve Yılmaz Uzunay, TSO Meclis Başkanı Kenan Elvan, TSO Başkan Yardımcısı Ali Bektaş, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Kaplan Kaman, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sinan Turhan, Ziraat Odası Başkanı Selami Kayhan, Kaman MYO Müdürü Doç. Dr. Alparslan Dayangaç, Yurt-Kur Müdürü Salim Canlıtürk, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Dağıstan ve İlçe Tarım Müdürü Ömer Sevim katıldı.
Konuşmasında Kaman MYO ile bilgiler veren Rektör Kudret Salyam,  “10 bölüm ve 14 programda okuyan toplam 2 Bin 200 öğrenciye 45 personel ve 2 bina ile hizmet vermekteyiz. Üniversitenin ilçemiz ekonomisine katkısını azımsayamayız. Bu amaçla ve sizlerin de talepleri doğrultusunda Kaman’a 4 yıllık bir fakülte yâda bölüm açma çalışmalarımız meyvesini vermek üzere. YÖK’ün ilçelerde Fakülte kurulması kriterlerinin ağır olması nedeniyle ilçemize 4 yıllık eğitim veren bir Yüksekokul kurulabileceğini gördük ve bunun için bir çalışma başlattık. Araştırmalarımız sonucunda Kaman’a Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO) açılması konusunda ön hazırlık içerisindeyiz. Bu toplantıdan çıkan sonuçla da çalışmalarımıza yön vereceğiz ve durumu Senatomuzda görüştükten sonra YÖK’e teklif edeceğiz. Burada toplanmamızın ana teması Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu konusunda öneri ve somut destekleriniz için toplanmış bulunmaktayız” şeklinde konuştu.
Toplantı, Rektör Saylam’ın ısrarla üzerinde durduğu bina tahsisi yada şartlı tahsis konusunda Kaymakam Çiftçi Başkanlığında Belediye ve Milli Eğitimin birlikte bir çalışma yaparak somut bir desteğin ortaya konması kararı ile sona erdi.
KAMAN’DA ÜNİVERSİTE BİNASI AÇILMASI BİNA TAHSİSİNE BAĞLI

Exit mobile version