EĞİTİM BİR-SEN Kaman İlçesi Teşkilatı İle Buluştu

Kırşehir Eğitim Bir Sen Şubesi, Kaman İlçe teşkilatı ile bir araya gelerek istişarede bulundu.
kamanli  Toplantıya Kaman İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sacit Gök, Eğitim Bir Sen Kırşehir Şube  Başkanı Ali Rıza Aka ve yönetim Kurulu üyeleri, Kaman ilçe yönetim kurulu ve Kaman ilçesindeki Eğitim Bir Sen üyeleri katıldı. Eğitim Bir-Sen Kırşehir şube başkanı Ali Rıza Aka Sendikal çalışmalar ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.
Aka, “Bizler ek ödemeyi 2012 yılındaki sözleşme sürecinde alamadık. Bizim kaybetmiş olduğumuz bir şey yok. Sadece talep edip alamadığımız bir durum söz konusudur. 2013 yılındaki sözleşmede de bu talebimiz devam edecektir. Hükümetin bu sefer bu adaletsizliği gidermesi için sendika olarak gerekeni yapacağız. Bu süreçte de iş yerlerimizi gezerek siz değerli üyelerimizin istek ve görüşlerini almaya çalışıyoruz. ”dedi.
Sivil toplum kuruluşu olarak ülkenin demokratikleşmesi,  daha özgür bir ortamın sağlanması için yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren  Aka, “Yıllarca hayatları zindan edilen ve geleceği karartılanlar için, kamusal alan yalanıyla ötekileştirilen ve örselenenler için de özgürlük talebini içeren 10 milyon imza kampanyasında millet gereğini yapmış, 10 milyon imzanın da üstüne çıkarak 12 milyon 300 bin imzayla iradesini ortaya koymuştur. Sıra, milletin taleplerini dikkate alması için hükümetin iradesini ortaya koymasındadır.Memur-Sen olarak milletin talebini yansıtan imzalara sahip çıkacak ve 18 Mart itibarıyla iş yerlerine serbest kıyafetle gideceğiz. Memur-Sen, konfederasyona bağlı bütün sendikaların destek vereceği eyleme ilişkin yönetim kurulu kararı almıştır. Temel hak ve hürriyetlerin özgürce kullanılması açısından bu eylemi başlatmış bulunuyoruz.” Şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.