Değerli Kırşehirliler,

Toplumsal hoşgörünün en güzel örneklerinin sergilendiği, her türlü yüce duygunun doruğa çıktığı Ramazan Bayramı’nı siz değerli Kırşehirlilerle birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyorum.

Zengin ile fakiri aynı sofrada buluşturan, bizlere sabrı yaşatan ve nimetlerin değerini hatırlatan, şefkat ve merhamet duygularımızı harekete geçiren, bizi hem birey hem de toplum olarak yardımlaşma ve dayanışmaya sevk eden kutlu bir ayın sonunda Ramazan Bayramına kavuşuyoruz.

Birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için önemli bir fırsat olarak değerlendirmemiz gereken bayramlar, toplum olarak bizleri bir araya getiren, kaynaştıran, milli ve manevi duygularımızın en üst düzeyde yaşandığı önemli günlerdir.

Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da çocukları sevindirmeli, yakınlarımızı, akrabalarımızı, komşularımızı, vatanı için canını feda eden aziz şehitlerimizin ailelerini, yalnız ve ihtiyaç sahibi insanlarımızı ziyaret etmeli, hayır dualarını almalı, bayramı amacına ve maneviyatına uygun bir şekilde yaşamalı ve yaşatmalıyız.

Ülkelerinde yaşanan savaş ve kargaşa nedeniyle milletimizin şefkatine sığınan kardeşlerimizi de gözetmemiz onların acılarının bir nebze de olsa dinmesine vesile olacaktır. Millet olarak huzur içinde kutlayacağımız Ramazan Bayramına sıkıntı ile giren İslam devletlerinin bir an evvel bu acılardan kurtularak refaha ermesi en büyük temennimizdir.

Bu duygularla, aziz milletimizin ve İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, bayramın Kırşehirlilere, ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve bereket getirmesini temenni ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir