Kırşehir’de yaşayan ihtiyaç sahibi sığınmacı ailelere dağıtılmak üzere Valiliğimizce Türk Kızılay’ından talep edilen yardım malzemesi ilimize ulaştı.

Yardım malzemesinin ilimize ulaşması nedeniyle bir açıklama yapan Valimiz Sayın Necati Şentürk, Kırşehir’de 3 bin civarında sığınmacı yaşadığını ve bu yardımların ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını söyledi.

Türk Kızılay’ı Sosyal Hizmetler Müdürü Zafer Kamber koordinesinde ilimize getirilen yardım malzemeleri hakkında bilgiler alan Valimiz Sayın Necati Şentürk yaptığı açıklamada; “Türk Kızılay’ı her zaman ülkemizin her yerinde olduğu gibi dünya genelinde de muhtaç insanların yardımına koşan bir kurum olmuştur. Devletimiz imkânları ile ilimizde yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan sığınmacılara gerekli yardımları yapıyoruz. Yardımlaşmayı ve paylaşmayı ilke edinen kadirşinas Kırşehir halkı da onlara destek oluyor. Bildiğiniz gibi bundan 3 ay önce de bir kampanya başlattık. Yaptığımız talep neticesinde hem Kızılay’dan temin ettiğimiz malzemeleri, hem de halkımızdan sağladığımız yardımı sığınmacılara ulaştırdık,” dedi.

Sığınmacıların büyük bölümünün ülkelerinde savaş ve kargaşa nedeniyle yurtlarından ayrılmış, milletimizin ve devletimizin şefkatine sığınmış insanlar olduğunu belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk; “Son haftalarda kış mevsiminin en soğuk günlerini yaşıyoruz. Bu soğuk kış gününde başta sığınmacılar olmak üzere ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Türk Kızılay’ından yardım talebinde bulunduk. Kızılay talebimize olumlu cevap vererek iki gün içinde malzemeleri gönderdi. 250 yatak, 750 battaniye ve 600 gıda paketinden oluşan yardımı teslim aldık ve dağıtımına başladık. İnşallah kısa sürede farklı türden yardımlar da ilimize ulaşacak ve dağıtımını yapacağız. Türk Kızılay’ı yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin,” şeklinde konuştu.

Türk Kızılay’ı tarafından ilimize gönderilen yardımlar, Valiliğimizce sığınmacı ailelere dağıtılmaya başlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir