Kırşehir genelinde yürütülen projeler ve çalışmalar hakkında bilgi almak ve kurumlar arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla yapılan toplantıda Kırşehir’de devam eden yatırımların genel değerlendirilmesi yapıldı.
yatirim  Vali Özdemir Çakacak başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, Vali Yardımcısı Özkan Demirel, Kaymakamlar, bölgesel kuruluşların temsilcileri, ilçe ve kasaba belediye başkanları ile yatırımcı kurum müdürleri katıldı.
Toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Özdemir Çakacak, ilimizin kalkınması ve halkımızın yaşam standardının yükseltilmesi amacıyla yapılan yatırımların zamanında bitirilmesi gerektiğini söyledi.
Kurum amirlerinin gerek ilden yönetilen gerekse bölgesel kuruluşlar ve merkez kurumlar uhdesinde yürütülen yatırımlarını sürekli olarak takip etmelerinin önemine değinen Vali Özdemir Çakacak,  “2013 Yılı Eylül ayı itibarıyla ilimizde 352 proje uygulanmaktadır. Bu yatırımların toplam proje tutarı 864 milyon TL, önceki yıllar harcaması 295 Milyon TL, 2013 yılı ödeneği ise 161 milyon 594 bin TL’dir. 352 projeden 147’si tamamlanmış, 155’i devam etmekte, 20’si ihale aşamasında, 30 proje ise fizibilite aşamasındadır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir