Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Gaziantep, Samsun, Malatya ve Kayseri gibi büyükşehirlerin de aralarında bulunduğu 37 ilde bulunan 267 işyeri ile 45 konutu satışa sunuyor. Açık artırma yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek taşınmazlardan 18 bin liraya işyeri, 69 bin liraya da konut sahibi olmak mümkün olacak. Taşınmazların ihalesi 28 Mayıs 2013’te yapılacak.
toki  TOKİ, 37 ilde 267 işyeri ve 45 konutu açık artırma yöntemiyle satacak. İhale 28 Mayıs günü gerçekleştirilecek. TOKİ’nin, Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa ettiği 77 işyeri satışa sunulan taşınmazlar arasında yer alıyor. İşyerlerinin fiyatları 63 bin lira ile 281 bin lira arasında değişiyor. Kuzey Ankara’da bulunan 77 işyeri, yüzde 15 peşin 120 ay vade ile satılacak.

SULUKULE’DE OTEL ALANI
Kentsel dönüşümle modern bir görünüme bürünen İstanbul Sulukule’de otel alanı da alıcıya sunulacak. Büyüklüğü 5 bin metrekare olan arazinin muhammen bedeli ise 8 milyon 500 bin lira.
Bursa Doğanbey’de yer alan 35 konut da yatırımcıya sunulacak taşınmazlar arasında yer alıyor. Doğanbey konutlarının fiyatları 252 bin liradan başlıyor. Alcılar yüzde 15 peşin verip kalanını 120 ay vade ödeme ile Doğanbey’de konut sahibi olabilecekler. İstanbul Bahçeşehir’de 7, Denizli Babadağ’da 25, Samsun Havza’da 12, Balıkesir Sındırgı’da 3, Trabzon’da 27 işyeri de satışa çıkarıldı. Ayrıca Iğdır Tuzluca’da 18 bin liraya işyeri, Ankara Elmadağ’da 58 bin liraya konut sahibi olmak mümkün olacak.

240 AY VADE İLE İŞYERİ
Satışa çıkarılan taşınmazlardan; Trabzon Bahçecik 2. etap, Trabzon Merkez Zağnos Vadisi, Gaziantep Islahiye, Gaziantep Merkez Beylerbeyi, Malatya Beydağı, Edirne İpsala, Ordu Gölköy, Konya Beyşehir, Kayseri Yahyalı, Giresun Alucra, Balıkesir Ayşebacı 2. bölge, Bursa Nilüfer Kayapa, Osmaniye Yaveriye, Tokat Dedeli, Karaman Yeşilada, Kahramanmaraş Afşin, Kahramanmaraş Türkoğlu, Yozgat Boğazlıyan, Yozgat Eskipazar, Çorum Celilkırı ve Sakarya Adapazarı Korucuk projeleri kapsamındaki işyerleri yüzde 10 peşin 240 ay vadeli satılacak.  İstanbul Bahçeşehir’de yer alan işyerleri yüzde 10 peşin 120 ay vade, diğer işyerleri ile konutlar ise yüzde 15 peşin 120 ay vade ile alıcıya sunulacak. Eskidji firmasının İstanbul’daki merkezinde gerçekleştirilecek müzayedede,  TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkez binasından müzayedeye canlı bağlantı yoluyla teklifler alınabilecek. Satışa çıkan işyeri ve konutlardan almak isteyenler ayrıca www.eskidji.com internet adresinden de teklif verebilecekler.
Satışa sunulan konutlar; Ankara, Adana, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kayseri, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Yozgat ve Zonguldak illerinde bulunuyor. Arsa satış müzayedesine katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişilerin müzayededen önce banka hesabına veya toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere katılım teminatı olarak talip oldukları arsaların her biri için ayrı ayrı ödeme yapacak. Muhammen bedeli 20 bin liraya kadar olan taşınmazlar için 2 bin lira, muhammen bedeli 100 bin liraya kadar olanlar için 5 bin lira, muhammen bedeli 200 bin liraya kadar olanlar için 10 bin lira, muhammen bedeli 200 bin liranın üstünde olan taşınmazlar için 50 bin lira katılım teminatı alınacak.
Taşınmazlar açık artırmaya vadeli muhammen bedellerle çıkacak, bankada yapılacak sözleşme imzalama aşamasında, dileyen katılımcılar peşin ödeme talebinde bulunabilecek. Bu durumda, taşınmazlar için peşin ödeme indirimi yapılmayacak.
– TOKİ, 37 ŞEHİRDE 312 TAŞINMAZI SATIŞA ÇIKARIYOR
– TOKİ’DEN 18 BİN LİRAYA İŞYERİ, 58 BİN LİRAYA KONUT
– TOKİ, KUZEY ANKARA’DA 77 İŞYERİNİ SATIŞA SUNDU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir