Kırşehir Belediyesi’nce hazırlanan Ankara-Kayseri yolu yeşil bant projesinin temel atma töreni, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Çelik’in katılımı ile gerçekleşecek.
yesil-bant-mucur-park  Kırşehir Belediyesinin projelerinden olan Yeşil Bant Projesi Ankara-Kayseri kara yolunun, Kırşehir il merkezinden geçen güzergâhta olmasından dolayı, Kırşehir’in prestiji açısından oldukça önem arz ediyor. 4.4 kilometre uzunluğunda ve yaklaşık 31 bin 500 metrekarelik alan kapsayan, çevre yolunun sağında ve solunda devam eden Yeşil Bant projesi; Kervansaray, Kındam, Aşıkpaşa, Medrese ve Ahi Evran Mahallelerine hitap ediyor. Proje kapsamında parklar, spor alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları gibi çeşitli aktivite olanakları sunan rekreasyon alanları bulunuyor.
Proje tamamlandığında Kırşehir; estetik, fonksiyonel, sürdürülebilir, birçok aktiviteyi bünyesinde barındıran mekânların bulunduğu, ulaşımın daha kolay ve güvenli olduğu, modern bir şehir haline gelecektir diye belirten  Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, ”Yoğun trafik akışıyla gerek araçların sebep olduğu gürültünün önüne geçilmesi, gerekse sağlık açısından olumsuz etkiler yapan egzoz gazlarının dikimi yapılacak ağaçlarla emiliminin sağlanması için düzenlenen Ankara-Kayseri Yolu Yeşil Bant çalışmasına Karayolları asfalt çalışmalarının ardından yapımına başlanmış olup, yaya yolu, bisiklet yolu ve dinlenme-oturma alanlarıyla Kırşehirimize yakışır bir çalışmadır. Temel atma törenimize tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir