Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde doğalgaz çalışmalarının başlamasının ardından bölgede incelemelerde bulunan TSO Başkanı Selehattin Ekicioğlu yapılan yatırımın, sanayiciye hayırlı olmasını diledi.
tso-yeni  Ekicioğlu, 45 işyerinin faal olarak kullanacağı doğalgaz hattından bin 87 kişinin faydalanacağını söyleyerek, ”Yapılan çalışmalar bölge işletmecileri açısından önemli. Yakın zaman içerisinde Organize Sanayi Bölgesi yeni yatırımcılara da kavuşacak. Yapılan yatırımları yerinde inceleyerek bölgede çalışmakta olan sanayicilerimizle görüştük. Sanayicimizin yapılan çalışmayı olumlu bulduğunu öğrenip Kırşehir protokolü ile birlikte önemli bir adımın temelini attığımızın inancı içerisindeyim. Şimdi Ticaret ve Sanayi Odası olarak hedefimiz, yapılanın en iyisini oluşturarak bölgeye yeni yatırımcıların gelmesini sağlayarak, Kırşehir’in büyümesine katkı sunabilmek olacak” şeklinde konuştu.
Bölgede yapılan ihaleyi en düşük teklifi veren İnpema İnş.San. ve Tic. Ltd. Şti. 724 bin TL bedelle aldı. Organize Sanayi Bölgesinde toplam 12 bin 574 metre boru hattı ve iki adet 5 bin metreküp/saatlik bölge regülatörü inşa edilecek.
[color-box] – KIRŞEHİR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE DOGALĞAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
– TSO BAŞKANI SELEHATTİN EKİCİOĞLU:
– “YAPILAN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEME FIRSATI BULDUK SANAYİCİMİZE HAYIRLI OLSUN”[/color-box]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir