Kırşehir Belediyesi tarafından organize edilen Ramazan etkinliklerinin buluşma noktası Cacabey Meydanı oldu.
ramazan-etkinlikleri  Teravih namazı sonrasında Cacabey Meydanı ve Ahi Sokağı’nda başlayan etkinlikler, gece geç saatlere kadar devam ediyor.
Yoğun bir ilgi ile başlayan etkinliklere Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Belediye Meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katılırken, ahi esnafı açtığı stantlarda satış yapıyor.
Kırşehirli vatandaşların ve dışarıdan gelen misafirlerin Ramazan ayının güzelliğini yaşamaları için etkinlikleri gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Kırşehir Belediyesi olarak başlattığımız ve Ramazan ayı boyunca devam edecek olan etkinliklerimiz Ömer Faruk Güney Tasavvuf Konseri ile başladı. Konserimizle bütün halkımızın kulaklarının pası silindi. Ramazan ayının Kırşehir’imizde güzel geçmesi için etkinliklerimiz Ramazan boyunca devam edecek. Etkinliklerimizin yanı sıra meydanımızda açtığımız 30 adet geçici ahşap dükkanımız esnafımız tarafından kiralandı. Ramazan ayı boyunca yiyecek içecek, giyim, kitap, gibi çeşitli alanlarda satış yapacaklar” dedi.
Ramazan etkinliklerinin her gün tasavvuf konserleri, sohbet, tiyatro ve şiir dinletileri ile devam edeceği öğrenilirken, meydanda palyaçolar, Hacivat Karagöz  tiplemeleri, kırmızı başlıklı kız ve birçok masal kahramanı çocukları eğlendiriyor.
[color-box]- CACABEY MEYDANI RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR
– AHİ ESNAFI AÇTIĞI STANTLARDA SATIŞ YAPARKEN, KONSERLER İLGİ ODAĞI OLDU
– KIRŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR BAHÇECİ:
– “RAMAZAN AYININ GÜZEL GEÇMESİ İÇİN ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK”[/color-box]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir