Kırşehir Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Abdullah Çalışkan, Kaman ve Mucur’a doğalgaz gelebilmesi için abone başvuruların 29 Ekim 2013 tarihine kadar tamamlanması gerektiğini belirtti.
abdullah-caliskan  Kırşehir Milletvekili Çalışkan, “Kaman ve Mucur ilçelerimizin doğalgaz konusunda bizden talepleri vardı. Bu konuda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız nezdinde girişimlerde bulunduk, konuyu yakından takip ettik. Hükümetimizin aldığı karar ile eğer Kaman ve Mucur ilçe merkezlerimizdeki mesken elektrik abonelerinin yüzde 60’ı 29 Ekim 2013 tarihine kadar 335 TL olan abone ücretini ilgili banka hesaplarına yatırırlarsa mümkün olan en kısa zamanda doğalgaz yatırımına başlayacağız ve Hükümet olarak bu ilçelerimizi doğalgaz ile buluşturacağız.
Şayet yeterli talep olmazda bizlerin gelecekte maalesef yapabileceği birşey kalmayacak. Bu imkanın Kırşehir’e bir daha gelmesi de mümkün değil. Bu abonelik bedelini başka bir kurumun ödemesi ve bu sürenin uzatılması da söz konusu değil. Onun için hemşerilerimizi yeterince bilgilendirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.
Kaman’da 4 bin 660 mesken elektrik abonesinin, Mucur’da ise 2 bin 678 abonenin başvurması ve bedeli yatırması gerekiyor. Bu sayıya ulaşılamaz ise yatırılan abonelik bedelleri kişilere yasal faizi ile birlikte geri ödenecektir. İnşallah hemşerilerimiz bu konuda gereken ilgiyi gösterir ve biz de ilçelerimize doğalgaz getirmiş olmanın mutluluğunu yaşarız. Herşey insanımızın daha iyi şartlarda yaşaması için” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir