Çocuklarımızın eğitim ve öğretimlerini her türlü korku ve endişeden uzak bir şekilde sürdürebilmeleri amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü’nce hazırlanan Güvenli Okul-Güvenli Eğitim Projesi Bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Valimiz Sayın Necati Şentürk’ün yanı sıra İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, il ve ilçe okul müdürleri, emniyet mensupları ile rehber öğretmenleri katıldı.

Programda konuşma yapan Valimiz Sayın Necati Şentürk, Emniyet Müdürlüğü’nce hazırlanan proje kapsamında ilimizdeki okullarda gerekli güvenlik tedbirlerinin en üst düzeyde alındığını söyledi.

İlimizde eğitimin sağlıklı şartlarda verilmesine önem verdiklerini belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk; “Güvenli Okul-Güvenli Eğitim Projesi ile çocuklarımızın ruh ve beden sağlığının korunmasının yanı sıra güvenli şekilde eğitim almaları amaçlanmaktadır. Çocuklarımız bu yaşlarda yaşayacağı bir travmayı uzun yıllar atlatamıyor. Küçük yaşlarda yaşadıkları olumsuz olaylar, onların hayatında ömür boyunca iz bırakabiliyor. Bu yüzden çocuklarımızı şiddetten uzak tutmalı, korumalıyız. Çocuklarımız bizim için çok değerlidir. Onları iyi bir şekilde eğiterek geleceğe hazırlamalıyız. Bütün problemlerin temelinde eğitim var. Çocuklarımız hayatları boyunca karşılacağı zorlukları iyi bir eğitimle atlatabilirler. Eğitime yapılan yatırımlar ülkemizin geleceğine yapılıyor.” dedi.

İl Emniyet Müdürü Sıktı Akgül de konuşmasında, bu programın 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminin huzur ve güven ortamında geçmesi amacıyla yapılan planlamalara esas olarak düzenlendiğini söyledi.

Program, Çocuk Şube Müdürü Sezgin Acar’ın Güvenli Okul, Güvenli Eğitim ve Güvenli Yarınlar Projesi Uygulama Planı hakkında yaptığı sunum ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir