Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Amirliği tarafından halkla birebir görüşülerek toplum bilinçlendiriliyor.
emniyet-bilgilendirme  Toplumun üyelerinin mala karşı işlenen suçlara yönelik önleyici güvenlik hizmetlerine aktif olarak katılımını sağlayarak, olay ve mağdur sayısını azaltmak, böylece mağduriyetlerin önüne geçmek amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik faaliyetleri kapsamında hazırlanan “Birlikte Çalışalım Güvenle Yaşayalım Projesi” nin yürütülmesine
başlanıldı.
Proje kapsamda, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinasyonunda Asayiş Şube Müdürlüğü ve Ahi Polis Merkezi Amirliği işbirliğinde mahalle sakinlerine, esnaf ve kamu görevlilerine yönelik ziyaretler, eğitici ve bilinçlendirici toplantılar organize edilmekte.
Tertip edilen toplantılarla başta kontör/para dolandırıcılığı ve hırsızlık olmak üzere mala karşı işlenen tüm suçlar hakkında bilgilendirilmekte, mağdur olunmaması için halkın daha duyarlı hale gelmeleri sağlanmakta.
Mucur İlçesinde bu faaliyetler kapsamında bilgilendirme yapılırken halkla da sokakta birebir görüşmeler gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir