Kırşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ehli Beyt’e Niyaz Sergisi 11 Kasım Çarşamba günü saat 19.00’daKültür Merkezi Salonu’nda açılacak. Ayrıca; saat 19.30 Tasavvuf  Musikisi Sanatçısı Fikret Erkaya ve Maltepe Musiki Cemiyetinin katılacağı söyleşi de gerçekleşecek.

Konferans öncesi Ehli Beyt’e Niyaz Sergisi’nin açılışı yapılacak.Programda gelen davetlilere aşure ikram edilecek.

Programın temasının Ehli Beyt Sevgisi üzerine olacak diye kaydeden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; ”Sergimizde belediyemiz Aile Yaşam Merkezi kursiyerlerinin hat ve tezhip çalışmalarından oluşacak eserler sunulacak. Ehli Beyt sevgisini yansıtacak olan sergimize ve konferansımıza herkesi davet ediyorum.Bu sergi ve programda  ülkemizin seçkin hat ve tezhip sanatçıları da bizimle olacak.
Kırşehir’in sosyal ve kültürel ihtiyacını karşılayan etkinliklere yenilerini eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu güne Kırşehir’de eksik ne varsa bu alanlarda çalışmalar yaptık. Yaptığımız kültürel etkinlikler, eğitim alanında yaptıklarımız, sosyal faaliyetler ile Kırşehir’de yeniliklerin önünü açıyoruz. Ehli Beyte Niyaz sergimizle hat, tezhip ve ebru alanındaki çalışmalarını göreceğiz. Tüm vatandaşları sergimize bekliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir