Site icon Kırşehir Medya

Çalışmalarımız Devam Ediyor Dedi

Kırşehir Belediyesi,Şehit Nevzat Aslan Bulvarı, Neşet Ertaş Bulvarı ve Yağmurlu Bulvarında asfalt çalışmalarına devam eden Kırşehir Belediyesi Kırşehir’i güzelleştirmeye, değiştirmeye devam ediyor.
Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Başkan Bahçeci, ”Her yıl kalitemizi artırarak yaptığımız asfalt çalışmalarımız bu yıl da hızla devam ediyor. Tüm yollarımızı güzelleştirmeye, değiştirmeye devam ediyoruz. Bu yıl standartları yüksek asfalt çalışması yapıyoruz. Pazar yerinden Bağbaşı mahallesine oradan Çukurçayıra gelen bu kavşağımıza ve bu kavşaktan Askerlik şubesine giden yolda üç kat asfalt çalışması uygulamasının son katını atıyoruz.
asfalt  Aşınma tabakası adını verdiğimiz bu son katta daha güzel ve kaliteli bazalt karışımlı asfalt tabakası atıyoruz. Alt yapısı biten bütün yollarımızda uzun yıllar kullanılacak olan kaliteli ve konforlu asfalt çalışmaları yapıyoruz. Yol çalışmaları bizim için çok önemli. Bu yüzden bütün ara sokaklar ve ana caddelerde titizlikle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 4,5 yıl boyunca mahalle aralarında titizlikle çalışmalarımızı sürdürdük. Mahalle aralarındaki çalışmalardan sonra ana yollarda da ciddi çalışmalar, ciddi yatırımlar başlattık. Ana yollarda çok ciddi yatırımlar yapmak gerekiyor.
Alt yapıyı bitirmeden üst yapı yapmamak gerekiyor. Bu açıdan bir örnek oldu burası. Alt yapısı biten her yerde üst yapı çalışmalarına başladık. Bu alanda da bu uygulamamızı yapıyoruz. Çalışmalarımızda üç kat asfalt atıyoruz bunlar; temel, bitümlü ve aşınma tabakası şeklinde gerçekleşiyor.
Şu anda Uğur Mumcu Anıtı’ndan Mermerler Kavşağına ve oradan Cacabey’e inen yolda kazıma çalışmalarına başladık. Kazıma çalışmaları bittikten sonra asfalt çalışmalarına başlayacağız. Orada yine üç kat olan alt temel, bitümlü temel ve aşınma tabakası şeklinde üç kat asfaltımızı yapacağız” dedi.

Exit mobile version