Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Kırşehir Belediyesi huzurlu bir bayram geçirmesi için tedbirlerini aldı.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kurban Bayramı öncesi Kırşehir Belediyesi’ne bağlı birimler tarafından gerekli bayram tedbirlerinin alındığını, bayram öncesi ve bayram süresince görev yapacak olan personelin, vatandaşların bayramı rahat ve güvenli geçirmeleri için çalışacağını söyledi.
baskan  GIDA KONTROLLERİ ARTTI
Başkan Bahçeci açıklamasında, “Bayram öncesinde yiyecek, içecek satan işyerleri üzerinde kontroller yoğunlaştırılırken vatandaşlara bozuk ve miadı dolmuş gıda maddeleri satılmaması ve yedirilmemesi için işyerlerine gerekli denetimler yapılıyor. Ayrıca 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Yasası gereğince herkesin bütçesine göre alışverişini sağlaması bakımından satışa arz edilen malların üzerlerine etiket takılması sağlanıyor. Ana caddeler ve ara sokaklarda işportacılık yapan seyyar satıcılar, semt pazarına yönlendirilirken semt pazarlarında da herhangi bir aksaklık meydana gelmemesi için gerekli tedbirler alındı.
İLGİLİ MÜDÜRLÜKLER 7/24 HİZMETTE OLACAK
Bayram öncesi kurbanlık hayvanlar, hayvan pazarı(Hayvan Pazarı Borsasında)ve Kurban Hizmetleri Komisyonunca alınan kararlar doğrultusunda belirtilen kurbanlık hayvan satış yerlerinde alım ve satımların yapılarak Belediye Veteriner Hekimi ve Zabıta ekiplerince işbirliği ile koordinasyon sağlanarak denetleme ve kontrolü sürekli yapılacak. Kurban kesim yerlerinde sağlık kurallarına, hijyenik şartlar ve dini kurallara azami ölçüde uyulması sağlanacak. Bayram süresince kapalı ve açık park alanlarından ücret alınmaması için gerekli tedbirler alınacak.
MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIR
Bahçeci, “Mezarlıkların da ismine yakışır bir hale getirilerek bayrama hazır hale getirildiğini belirterek Kabristanlar arasındaki yolları bozuk olan yerlerde yol yapım çalışmalarını da tamamladık. Yapılan çalışmalar ile Kırşehir’deki mezarlıkların örnek teşkil edecek bir güzelliğe kavuştu. Şehrimizdeki mezarlıklarımız bakımı ve düzeni açısından halkımızdan takdir alıyor. Halkımız özellikle bayramlarda kabristanları daha fazla ziyaret etmekte. Bu durumu da göz önünde bulundurarak Kurban Bayramı öncesinde mezarlıklarımızdaki periyodik olarak temizlik ve bakım yapıyoruz. Ancak bayram nedeniyle bu konuda biraz daha hassas davranarak genel bir temizlik de gerçekleştirdik. Mezarlıklarımızda arefe günü lokum ve gülsuyu bulundurarak ziyarete gelenlere ikram edilecek. Belediyemiz mezarlık ziyaretine gidecek vatandaşlar için 14 Ekim Pazartesi Günü saat 10: 00’dan itibaren otobüs seferleri düzenleyecek ” dedi.
TELEFONLA ACİL HİZMET
Kurban Bayramı süresince kurban atıkları kontrol edilip en kısa sürede kaldırılarak çevreyi rahatsız etmeleri önlenecek. Bu konularda Kırşehirliler her türlü şikâyetlerini günün her saatinde 153 Alo Zabıta veya 214 10 10 numaralı AK Masa şikâyet hattına bildirebilecekler” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir