Kırşehir Belediyesi ‘AK Masa’ ile belediyeye yapılan müracaatların yüzde 90’lık bölümünü çözüyor.
ak-masa Kırşehir Belediyesine yapılan 3 bin 248 kayıttan AK Masa, 3 bin 197’sini ilgili makamlara aktararak ya da direkt çözüyor.
AK Masa’da çözüme kavuşan ve gelen telefonların ağırlığını Fen İşleri Birimi, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Temizlik Hizmetleri, Veteriner Hizmeti ve Cenaze İşleri alıyor. Kırşehir Belediyesi bünyesinde 24 saat hizmet veren AK Masa üç personelle çalışırken Kırşehirlilerin memnuniyeti adına talepler doğrultusunda hizmet veriyor.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Masanın çözüm ve belediyecilikte memnuniyet birimi olduğunu söyledi.
AK Masanın çalışmaları hakkında bilgiler veren Bahçeci, “Kırşehir’de göreve geldiğimiz günden sonra ki süreçte projelerimizi sıralamaya başladık. Önemli projeler arasında halkla ilişkiler biriminin olduğunu düşünerek AK Masa birimini oluşturduk ve Kırşehir Belediyesine gelen taleplerin hem oranını ölçmek hem de en çok ihtiyaç duyulan birime gerekli teknik desteği yapabilmek adına AK Masanın önemli bir görev ifa ettiğini düşünüyorum.
AK Masanın çalışmaya başladığı günlerde Kırşehirliler belli bir süre tam uyum sağlayamasa da Kırşehir’de şuanda belediye adına hem soru merkezi hem de yardım merkezi olarak görev yapıyor. Gelen telefonlar ivedilikle cevaplanırken aynı hızla da sorun ne is yetkili birimlerle görüşülerek çözüme kavuşturuluyor” dedi.
Üç personelin dönüşümlü olarak çalıştığı birimde zamanlama, hız ve sorunun çözümü ön planda yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir