Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA), sorumluluk alanı olan Kırıkkale, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illerinde farklı dönemlerde gerçekleştirdiği uygulamalı girişimcilik eğitimlerine bir yenisini daha ekleyerek yeni girişimcileri ve kendi işini kurmak isteyenleri desteklemek amacıyla Aksaray’da Ağustos ayında 2 ayrı girişimcilik eğitimi düzenleyecek.
ahika-nevsehir  İlk Eğitim, 12-20 Ağustos 2013 tarihlerinde AHİKA ile TÜMSİAD işbirliğiyle, ikinci eğitim ise 21-29 Ağustos 2013 tarihlerinde AHİKA ile AGİAD işbirliğiyle düzenlenecek. Başvurular doğrudan TÜMSİAD ve AGİAD’a yapılacak. Söz konusu eğitimler için son başvuru tarihleri TÜMSİAD için 06 Ağustos 2013, AGİAD için 16 Ağustos 2013 olarak belirlendi.
Her bir eğitimin kontenjanı 30 kişi ile sınırlı olup, iki eğitimin sonunda katılımcılara sertifika verilecek. Ahiler Kalkınma Ajansı’nın, AGİAD ve TÜMSİAD işbirliği ile ücretsiz düzenleyeceği girişimcilik eğitiminden sertifika alan girişimciler, KOSGEB’in yeni iş kuranlara verdiği 30 Bin TL hibe desteği veya 70 Bin TL faizsiz kredi desteğine başvuru hakkına sahip olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir