Valimiz Sayın Özdemir Çakacak, Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi ve Hüsnü M. Özyeğin İlk ve Ortaokulu’nu gezerek incelemelerde bulundu.

okul-ziyaretiİlk olarak Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Valimiz Sayın Özdemir Çakacak’a, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz eşlik ederken, Okul Müdürü Osman Ala da okul hakkında bilgiler verdi.

Sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden Sayın Valimiz, teknolojik gelişmelerin günümüzde çok hızlı ilerlediğini ve bu hıza ayak uyduramayanların her alanda geri kalacağını belirterek, ülkemizin teknoloji çağına en iyi ayak uyduran ülkelerden biri olduğunu ifade etti.

Konuşmasının devamında ülkemizin geleceğini gençlerin inşa edeceğini vurgulayan Sayın Valimiz, Anadolu liselerinin sınavla öğrenci aldığını ve öğrencilerin buraya girmek için büyük emek sarf ettiklerini ifade ederek, “ Zamanınızı iyi değerlendirin. Boş zamanlarınızda kitap okuyarak, kendinizi geliştirin. Sadece derslerinize çalışırken değil hayatınızın her alanında planlı çalışmaya özen gösterin. Planlı çalışmayı alışkanlık haline getirirseniz, sizin için zor diye bir şey kalmaz.”diyerek öğrencilere nasihatlerde bulundu.

Programına Hüsnü M. Özyeğin Okulu ile devam eden ve Okul Müdürü İbrahim Yılmaz’dan bilgi alan Sayın Valimiz, sınıfları gezerek, öğrencilerle bir araya geldi ve öğrencilere hedeflerini sordu.

Burada öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında çalışmanın önemine değinen Sayın Valimiz ancak çalışan insanların hedeflerine ulaşabileceğini ifade ederek, “Sizler büyük bir ülkenin çocuklarısınız. Bu yüzden hedefleriniz de büyük olmalı. Başarıya ulaşmak için öncelikle kendinize bir hedef belirlemeli, bu hedefe yoğunlaşarak çok çalışmalı ve derslerinizi ihmal etmemelisiniz. Göreceksiniz ki başarı kendiliğinden gelecektir. Bu ülke sizlerden çok şey bekliyor. Ben sizin gibi pırıl pırıl gençleri görünce ülkem adına seviniyorum, hayatınızda ve derslerinizde başarılar diliyorum.” dedi.

Öğretmenlerle de bir süre sohbet eden Sayın Valimizin ziyareti, okul binasında yaptığı incelemelerin ardından sona erdi.

 

Kaynak: kirsehir.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir