2013 Yabancı Dil Sınavı bugün gerçekleştirildi. Ülke genelinde 330 bin 796 adayın girdiği sınavda, öğrencilerden kimileri soruları kolay bulurken kimileri oldukça zorlandıklarını söyledi.
sinav  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemeye yönelik düzenlediği Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı (YDS) bugün yapıldı. Ülke genelinde sınava 330 bin 796 aday girdi. 41 ayrı il merkezinde gerçekleştirilen YDS’de adaylara 80 soru yöneltildi. Saat 09.30’da başlayan sınav, 150 dakika sürdü ve 12.00’de sona erdi.
Sınava giren adaylardan bir kısmı soruları kolay bulurken bazıları da zorlandıklarını söyledi. Süre konusunda fazla sıkıntı yaşamadıklarını belirten adaylar, “Süre yetti. Sorular arasında kolay olan da vardı zor olan da” dediler. Adayların genel olarak beklentileri ise baraj puanının üzerine çıkmak oldu.
YDS ilk dönem sınavı Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca ve Yunanca’dan yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir