Çiçekdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaokullar arası Hz. Peygamber (SAV)’in Hayatı Konulu Bilgi Kültür Yarışması Yapıldı.
bilgi-yarismasi  Yarışmaya Çiçekdağı ilçe merkezi, köy ve kasabalardaki ortaokulların 5. Sınıf öğrencilerinin katıldı. İMKB Atatürk Ortaokulu konferans salonunda gerçekleşen bilgi kültür yarışması öncesi açılış konuşması yapan Çiçekdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit Arslan,  2012-2013 eğitim öğretim yılında 4+4+4 eğitim sistemine geçildiğini ve 5. sınıfların ortaokul bölümüne dahil edildiğini belirterek, “5’inci sınıflara Hz. Peygamberin Hayatı dersinin seçmeli ders olarak konulması ile birlikte, Çiçekdağı ilçemizdeki tüm ortaokulların 5. Sınıf öğrencilerinin bu dersi seçmişlerdir. Bundan dolayı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan Siyer-i Nebi isimli kitabı 5. Sınıf öğrenci sayısı kadar müdürlüğümüz tarafından alınarak öğrencilerimize ücretsiz dağıtılmıştır. Öğrencilere üç ay gibi bir süre verildi ve bu kitabı okumalarını sağlandı. Bu günde bu kitaptan Peygamberimizin hayatı konulu bilgi yarışması düzenledik.”dedi. Yarışma sonunda Köseli Ortaokulu kendilerine sorulan 20 sorunun tamamına doğru cevap vererek birinci oldu.
Yarışma sonrasında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit Arslan birinci olan Köseli Ortaokulu Müdürü Mehmet Çakır’a plaket, öğrencilere ise  birer tane çeyrek altın ve kitap hediye etti. Yarışmaya katılan diğer okullara ise çeşitli hediyeler verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir