CHP’li Akar Kırşehir Belediyesinin Harcamalarını Sordu

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar AKAR genel merkez tarafından görevlendirildiği Kırşehir iline yapmış olduğu ziyaretler sonrası Kırşehir Belediyesinin harcamalarını ve borcunu İçişleri Bakanı Muhammer Güler’e sordu.
chp-kirsehirAKAR vermiş olduğu soru önergesinde Belediyelerin yapılan çalışmaları halka duyurmak amacı ile reklam yapmasının olağan olduğunu ancak bunu bir siyasi propaganda ve şov haline dönüştürmenin maliyetinin vatandaşın cebinden çıkmasına değinerek Kırşehir Belediyesinin 2004-2013 yılları arasında reklam harcamalarının ne kadar olduğunu hangi firmaların reklam işini yürüttüğünü ve Kırşehir Belediyesinin bu firmalara ne kadar ödeme yaptığına değinirken yine Kırşehir belediyesinin 2004-2013 yıllarındaki bütçesinin ne kadar olduğunu bunun ne kadarının yatırımlara harcandığını Bakan Güler’e sordu.
AKAR Kırşehir belediyesinin borcunuda meclis gündemine taşıyarak 2004-2013 yılları arasında yıllar itibari ile Kırşehir belediyesinin toplam borcunu ve bu borcun kurumlara göre dağılımını da önergesinde belirtti.
AKAR konunun takipçisi olacağını belirterek vatandaşımızdan alınan paraların çar çur edilmesinin hesabını yine vatandaşın sandıkta vermesi gerektiğini söyledi.

Kırşehir Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.