Ağalar Konağı Kültür Evi’nin İnşaatı Tamamlanıyor

Kırşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve Kayabaşı Mahallesi’nde hizmet verecek olan Ağalar Konağı Kültür Evi’nin inşaatı tamamlanıyor.
AW000923Ağalar Konağı’nı tamamen Kırşehir’in kültürünü yansıtan bir Kırşehir Kültür Evi gibi düşündüklerini belirten Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci;” Buram buram tarih kokan Kırşehir’in tarihi ve kültürel zenginliklerinden olan ve Kırşehir Belediyesi’ne tahsis edilen “Ağalar Konağımız bitmiş durumda, yakında hizmete açmayı planlıyoruz. Yöresel yemekler ve aileler için ev ortamını yaşayabilecekleri bir ortamın yanında sıcak içecek ikramı da olacak. Menümüzle Kırşehir’in en zengin menüsüne sahip olacağız. Konağın üst katlarını sohbet için ayıracağız. Ahi ve Yaren sohbetleri yapılabilmesi için gerekli çalışmaları yapacağız” dedi.
Kırşehir’in gelişmesi, değişmesi, yenilenmesi için her türlü proje ve çalışmada var olduklarını kaydeden Bahçeci, “Gerçekleştirdiğimiz projelerle Kırşehir’e hizmetin en iyisini vermeye çalışıyoruz. Hizmet için geldik, hizmet ediyoruz. Ağalar Konağı Kültür Evi de Kırşehir’in değişen, gelişen çehresinin bir örneğidir. Ahşap, cam ve taşın karışımı ile yapılan Ağalar Konağı Kültür Evi, hem vatandaşlar için hem de dışarıdan gelen misafirler için güzel vakit geçirebilecekleri hoş bir ortama sahip olacak” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir