AEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Rekor Başvuru

2012 yılı içerisinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 950 bin hasta başvuruda bulundu.
aeu  Konuyla ilgili açıklama yapan Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Yetkiner, “1 Ocak – 31 Aralık 2012 tarihleri arasında hastanemizde 744 bin 522 poliklinik hizmeti gerçekleşti. Bunun yanı sıra Acil Poliklinik sayımızda 205 bin 50 oldu. 2012 yılı içerisinde yaklaşık 950 bin poliklinik hizmeti vermiş durumdayız” dedi.
Ayrıca yatan hasta sayısının 29 bin 12 olduğu bilgisini veren Yetkiner, “Hastanede vefat eden hasta sayısı da 510. Rakamları incelediğimizde bir hastanın yatış süresinin ortalama 3.3 gün olduğunu ve 2011 yılı ile 2012 yılı arasında çok büyük farklılıkların olmadığını görüyoruz. Kırşehir nüfusu düşünüldüğünde her kişinin yaklaşık olarak 5 defa hastaneye müracaat ettiği sonucu ortaya çıkıyor. Bu rakamlar hastanemize ait rakamlar, tabii ki aile hekimleri ve özel hastaneleri de baz aldığımızda bu rakamın daha da artacağını söyleyebiliriz” şeklinde konuştu.
Hastaların aile hekimlerinden yararlanma oranının katılım paylarına rağmen düşük olduğunu kaydeden Yetkiner, “Bölgedeki en iyi hastanelerden biri olması ve tercih edilir durumda bulunması hasta yoğunluğunun bu denli fazla olmasında etkili. Benim hastalardan ricam hastanemizin poliklinik hizmetlerinden yararlanacakların da ALO 182 randevu sistemini kullanmalarıdır. Bu sistemi kullandıklarında yoğunluğun her saate eşit şekilde dağılması ve hastaların beklememeleri sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.