Neden Ucuz Köpek Maması Tercih Etmemeliyiz?

Neden Ucuz Köpek Maması Tercih Etmemeliyiz?

İçerdiği besin değerine bakmadan ucuz köpek mamasıtercih etmek çok yanlış bir davranıştır. Son derece kalitesiz ve zararlı besinler içeren köpek maması ileride geri dönüşü olmayan hastalıklara sebep olabilir. Köpekler etçil hayvanlar sınıfında yer aldığı için mamanın içerisindeki et oranı çok önemlidir. Köpeğinizin sağlıklı beslenmesini istiyorsanız en az %40 oranında et içeren besinler tercih etmelisiniz. Mısır, pirinç, buğday, arpa gibi bitkisel gıda oranının fazla kullanılmasıyla elde edilen mamalar köpeklerde sindirim problemine sebep olmaktadırlar. Kimyasal maddeler, renklendirici, koruyucu, aroma ve katkı maddeleri içeren mamalar zehirli ve kanserojendir. Köpeğinizin daha uzun ömürlü ve sağlıklı bir hayat geçirmesini istiyorsanız kaliteli mamalar tercih etmelisiniz.

Orijen Köpek Maması

Sevimli dostlarınız için lezzetli, sağlıklı ve kaliteli bir mama arıyorsanız %100 tazelik garantisi veren Orijen Köpek Mamasını tercih etmelisiniz. Orijen Köpek Maması yavru, yetişkin, yaşlı ve büyük ırk köpekleriniz için tahıllı ve tahılsız birçok seçenek sunuyor. Köpeğinizin, protein ve vitamin değeri oldukça yüksek bu mamaları uzun süre severek tüketeceğinden emin olabilirsiniz. Gebelik döneminde veya emzirme döneminde olan anne köpeklere uygun içeriklerde mama çeşitleri sunan Orijen, sevimli arkadaşlarınızın her döneminde nefis lezzetler sunmaktadır. Ayrıca yavru köpeklerinizin kas, kemik ve beyin gelişiminde fayda sağladığı kanıtlanan besinleri taze ve organik ürün kullanarak özenle hazırlamaktadır. Köpeğiniz için iyi bir yaşam istiyorsanız Orijen Köpek Maması isabetli bir olacaktır.

Köpek Oyuncakları Çeşitleri

Köpeklerinizin mutluğu için oyun oynamak oldukça önemlidir. Köpekler hangi yaş grubunda olursa olsun günlük enerjilerini atmaya ihtiyaç duyarlar. Oyun köpeklerin hem sosyalliğini artırmak için hem de iyi şekilde eğitilmesi için faydalıdır. Eğitim verirken köpeklerinize ödül olarak sevdiği bir oyuncak verebilirsiniz. Sevimli dostlarınız aynı oyuncakla uzun zaman oynamaktan sıkıldığı zaman ona yeni köpek oyuncakları alarak sevindirmek eğitimine olumlu şekilde katkı sağlayacaktır. Önce köpeğinizin hangi oyunları ve ne tür oyuncaklarla oynamayı sevdiğini keşfetmelisiniz. Köpeğinizin ihtiyacına göre çeşitli toplar, çekiştirme oyuncakları, çiğnenebilir oyuncaklar ve peluş oyuncaklar tercih edebilirsiniz. Özellikle yavru köpeklerin favorilerinden biri olan peluş oyuncaklar aynı zamanda gece uyurken sarılmaları için güzel bir seçenektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.