Selülit Nasıl Giderilir?

Selülit Nasıl Giderilir?

İnsan vücudu kendisine gerekli olan enerjiyi sağlamak için, yağ hücrelerinden faydalanır. Yağ hücreleri, ihtiyaç olduğu zamanlarda devreye girer. Çok acıktığımızda ve uzun bir süre yemek yeme imkânımız olmadığında, vücut ihtiyacı olan enerjiyi, bu hücrelerden karşılar.

Yağ hücrelerinin aşırı yüklenmesinden kaynaklanan, vücutta yağlanma durumu, hem bölgesel hem de lokal olarak gerçekleşir. Lokal olarak gerçekleşen yağlanma oranları, erkek ve kadınlarda farklı bölgelerde kendisini gösterir.

Bayanlarda en çok yağlanmanın olduğu bölge, baldır ve bacak bölgeleridir. Ayrıca karın bölgesinde de, hem erkeklerde, hem de bayanlarda bölgesel yağlanmalara rastlanır.

Selülit Nasıl Giderilir?

Genel anlamda kilo alımı ile sonuçlanan yağlanma oranı, düzenli beslenme ve spor ile giderilebilecek bir durumdur. Ancak bu durum uzun vadede gerçekleşmektedir. Kısa vade de ise günümüzde bazı teknikler ve teknolojiler kullanılır.

Kullanılan en etkili yöntemlerden bir tanesi, Lipoliz bölgesel yağ eritme yöntemidir. Bu yöntemde, yağ hücrelerinin zarlarında bulunan akışkanlığın ve geçirgenliğin artırılması sağlanır. Böylelikle yağ hücrelerinden, ipidik bileşimin geçmesi ve hücre dışına çıkışı kolaylaşmaktadır.

Yöntemin en önemli avantajlarından bir tanesi, yağ hücrelerini normal boyutlarına getirmesi ve yağ hücrelerini yok etmesidir. Böylelikle kalıcı bir tedavi sağlanmaktadır.

Selülit Nasıl Giderilir?

Lipoliz Yönteminin Kullanım Amaçları

Yöntemin amaçlarından bir tanesi, bölgesel yağlanmayı gidermektir. Yağların alınmasında tercih edilen bir yöntem olan cerrahi yöntemin, dezavantajları bu yöntemde görülmez.

Özellikle bayanlarda görülen ve bölgesel yağlanmadan kaynaklanan, portakal görünümü, bu yöntem sayesinde kolaylıkla giderilebilir. Vücuttaki bölgesel yağlanma olan bölgelerin dışında, çene altında oluşan ve koltuk altı bölgesindeki yağlanmaları kolaylıkla giderir.

Dengeli beslenme sağlanması ve düzenli olarak spor faaliyetlerinin sürdürülmesi ile yöntem daha kalıcı ve uzun süreli olmaktadır.

Yöntemin uygulama seansları, kişiye ve vücuttaki yağ oranına göre değişkenlik gösterir.

Kaynak: http://www.epibeauty.com/selulit-tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.