Gülüş Tasarımı Yöntemleri

Dişler, imajımızı yansıtan ve yüzümüzü tamamlayan önemli bir parçamız olduğundan hiçbir şekilde diş deyip, geçmememiz gerekir.

Gülüş, kişinin karşısındaki kişiye sıcaklık ve samimiyet vermesini sağlar. Yani gülümseyiş, tek bir dili olmayan ve dünyanın her yerinde geçerli olan ortak bir dildir.

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak dişlerde aşınma ve çatlamalar olabilir. Kişinin cildi genç görünmesine rağmen dişler, yaşın habercisi olabilir.

Yaşla birlikte dişler aşınarak, ağız çevresi dokular sarkık ve çökük durabilir. Bu durumda yapılan laminalar ile yüzün dikey boyutu arttırılır ve kişi daha genç görünür. Böylelikle hem dudak desteği sağlanır hem de aşınmış ve çatlamış olan görünüm yerini daha doğal görünen beyaz dişlere bırakır.

Böylelikle kişinin otomatik olarak yaşı gençleşir.

Mükemmel gülüşün insanlara sıcaklık verdiği yadsınamaz bir gerçektir. Aynı zamanda kariyer ve özel hayatı olumlu bir şekilde etkiler ve kişinin özgüvenini yükseltir.

Şayet aynaya baktığınız zaman gülüşünüzden hoşnut kalmıyorsanız, uzman bir diş hekimine başvurabilir, en kısa sürede hayalinizdeki gülüşe kavuşabilirsiniz.

Porselen lamina, tırnak kalınlığında, arzu edilen boy, renk ve formda hazırlanan porselen tabakalardır. Dişin ön yüzeyine yapıştırılırlar.

Porselenden imal edildiklerinden ışık geçirgenliğine sahiptirler. Ortalama 0.7 mm kalınlığındadırlar.

Mevcut dişlerin üzerine mükemmel bir uyumla ve büyük bir hassasiyetle yerleştirilirler.

Prep-less porselen lamina uygulanan dişlere öncelikle az miktarda da olsa bir aşındırma yapmak gerekir. Bu aşındırma oranı, dişin rengine, konumuna ve formuna göre belirlenir.

Dişlerin ilk aşamada ölçüleri alınır ve laboratuar ortamında hastaya özel mumdan dişler hazırlanır. İkinci aşama olan prova aşamasında bu mumdan dişler hastanın ağzında teker teker denenir. Hasta ve hekimin ortak onayından sonra onaylanan dişlerin porselen hali yapılır.

Bu yöntemle mum üzerinde değişiklikler yapılır ve porselen diş hazırlanır. Sonuç olarak mükemmel gülüş elde edilmiş olur.

Hasta, tedavi sonrası gülüşünün nasıl olacağını da öğrenmiş olur.

Tedavinin başarıyla sonuçlanabilmesi için hekimin yanı sıra diş teknisyeninin de teknik bilgisinin, estetik görüşünün ve yeteneğinin gelişmiş olması önemlidir.

Kaynak: http://www.adaklinik.com/zirkonyum-disler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.