Her İmkân İmtihandır

HER İMKÂN İMTİHANDIR. Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamış olduğu yeni ortaöğretim müfredatını inceleyen oldu mu bilmiyorum. Gerek tv kanalından gerek YouTube kanalından gerek Bakanlık sitesinden anladığım kadarıyla geniş bir kitlenin... Read more »

2019 Bekçi Adayları Sınavları Bekliyor

Çarşı ve mahalle bekçisi istihdamı 2019 yılında da devam ediyor. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine alınacak olan 8 bin mahalle bekçisi için Kırşehir’e 20 kişilik kontenjan verildi. 20 kişilik bu... Read more »

Osmanlı Padişahlarının Bilinmeyen Yönleri

Read more »

“Herşey Çok Güzel Olacak” Mı?

“HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK” MI? II. Meşrutiyet Devrinde bir paşa, dostlarından biriyle satranç oynamakta; diğer misafirleri de, onları heyecanla seyretmektedir. Bir ara bir hamle hakkında ihtilaf doğunca, paşa misafirlerine... Read more »

Ruhun Secdesi Ramazan

RUHUN SECDE MAKAMI Evet, hayat hiç ara vermeden devam ediyor ve zaman belirlenmiş bir ecele doğru hızlı bir şekilde akıyor. Bu akış içinde bizi bir kez daha rahmet kapılarının... Read more »

İstanbul Sepetli Vinç Kiralama

Sepetli vinç günümüzde birçok alanda insanların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İnşaat sektörünün hızla ilerlediği ve yapılan inşaatların teknoloji ile birleşmesi sonucu kat sayılarının da yükselmesine yol açmıştır. Günümüzde kat sayısı 60-70’leri... Read more »

Yeni Bir Nefes Projesi Bir Başarı Hikayesiydi

Şehit Ömer Halis Demir İmam Hatip Ortaokulu’nda 2017 yılından itibaren devam eden ve öğrencilerin birçok başarıya imza atmasını sağlayan Yeni Bir Nefes Projesi okulların kapanmasına kısa bir süre kalmasına... Read more »

Soğuk Sıkım ve Erken Hasat Zeytinyağı Nedir ?

Soğuk Sıkım Zeytinyağı Nedir ? Maalesef ülkemizde ki üreticilerin çoğu zeytin kilogramı başına daha fazla zeytinyağı elde etmek için malaksör aşamasında zeytin hamurunu yüksek ısıda işleyerek veya enzim katarak... Read more »

Çağın Şifreleri

ÇAĞIN ŞİFRELERİ Bir öğretmen düşünün. Derse girer girmez istediklerini teker teker sıralayıp bir sürü nasihatte bulunuyor, sınıf geçebilmek için de gereklilikleri sıraladıktan sonra sözlerine noktayı koyuyor; “Sizden dört şey... Read more »