Abdestsiz Gönüllerimizle Ancak Bu Kadar!

Malum aylar önce uzunca bir yolculuğa çıktık bir “ibadet” şevki ile. Bu şevkin merkezine il il ilçe ilçe okul okul dolaşmak ve gençlerimizi yeniden bizi biz yapan, bin yıl... Read more »

“O” Bile “Bilmiyorum” Demişti

Meşhur Wimbledon’un ilk siyahi Şampiyonu Arthur Ashe kan naklinden kaptığı AIDS’den ölüm döşeğindeydi. Hayranlarından biri sordu; “Tanrı böylesine kötü bir hastalık için neden seni seçti?” Arthur Ashe cevap verdi;... Read more »

Güven Adası Olabilmek

İslam tarihini irdeleyerek Hz Osman’ın halifeliği ile çatırdamaya başlayan ve nihayet Kerbela ile zirveye çıkan “taraf olma”, “politize olma”, “baş olma sevdası” ve “fanatizm”in; bizzat Allah tarafından “âlemlere rahmet... Read more »

Kıbrıs’ın Gözde Tatil Rotası Girne

Kıbrıs’ta bir liman kenti olan Girne’nin güneyinde Beşparmak Dağları yer alırken, kuzeyinde ise bütünüyle bir Akdeniz manzarası hakimdir. Girne’de bulunan marinayı çevreleyen restoranlar ile ada misafirlerine muhteşem bir manzara... Read more »

Yazar Sadıkoğlu’ndan Edebiyat Dünyasına 7 Yeni Eser

“Diriliş” ve devamı olan “Geceye Bir Güneş Çizdim” romanı ile edebiyat dünyasına hızlı bir giriş yaparak özellikle genç ve orta yaşlı kesimin büyük beğenisini alan ve “İnsan İnsana Emanettir”... Read more »