Osmanlıca Sertifikaları Dağıtıldı

Kırşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından açılan Osmanlıca’da Kolay Metinler Kursunu tamamlayan 12 kişiye sertifikaları verildi. Öğretmen Evinde düzenlenen Sertifika Dağıtım Programına Valimiz Sayın Necati Şentürk,... Read more »

İlimizde 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de coşku ile kutlanıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı... Read more »

Küçükçekmece Böcek İlaçlama

Mevsimsel olarak belli dönemlerde artarak iç ve dış mekânlarda yaşam kalitemizi düşüren böcek ve zararlalar, köklü çözüm üretilmesi ile tamamen ortadan kalkmaktadır. Bireysel mücadele veya amatörce alınan tedbirler kalıcı... Read more »

Kırşehir Belediyesi Çocuklar İçin Masal Gibi Bir Dünya Açtı

Kırşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan “Aşıkpaşa Masal Parkı” Kırşehirlilerin yoğun bir katılımı ve kar yağışa altında gerçekleşti. Kırşehir Belediyesi Mehteran takımının sunduğu gösteri ile başlayan ve 17 bin dönümlük... Read more »

Kırşehir’e Nisanda Kar Yağdı

Kırşehir öğle saatlerinde tipi şeklinde kar yağışına sahne oldu. Çocukları sevindiren bu kar yağışı onlara 23 Nisan hediyesi oldu. Sıcaklıkların 10 derece civarında olduğu Kırşehir’de akşam saatlerinde havalar iyice... Read more »

Esenyurt Böcek İlaçlama

Esenyurt Böcek İlaçlama Her dönem kendini gösteren fare, pire ya da böcek gibi canlılar insanların huzurunu kaçırmaktadır. Ciddi anlamda sıkıntı yaratan, sağlık açısından da, psikolojik anlamda da insanlara problem... Read more »

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Kırşehir’e Geliyor

Peygamber efendimizin doğum tarihine denk gelen hafta olan 14 Nisan’da, Kırşehir’de bir dizi etkinlik düzenlenecek ve Kutlu Doğum Haftası kutlanacak. Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri 14 Nisan 2015 Salı günü... Read more »

Pire İle Mücadele ve İlaçlama Hakkında Makale

Pire İle Mücadele ve İlaçlama Hakkında Makale Pireler hem insanların üzerinde hem de hayvanların üzerlerinde yaşayabilen bir asalak türüdür. Bu asalaklar kan ile beslenirler. Üzerlerinde binlerce mikrop taşıyabilen bu... Read more »

Belediye Türk Sanat Müziği Severleri Şarkılarla Buluşturuyor

Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi kursiyerleri Türk Sanat Müziği Korosu tarafından; Kültür Merkezi’nde Türk Sanat Müziği konseri verilecek. Katılımın ücretsiz olduğu konserde farklı makamlardan toplam 18 eser seslendirilecek. 18... Read more »

Ev İlaçlama İşlemleri

Özellikle bayanların korkulu rüyası olan haşereler evlerde istenmeyen ziyaretçi gibi dolaşabilirler. Bu haşereler genellikle yaz aylarında daha çok kendilerini gösterirler. Bazı evlerde fare görülme ihtimali de vardır. Tüm bu... Read more »