Kırşehir Şehidini Rabbine Uğurladı

Şırnak’ta görev yapan  Mucur İlçesinden Polis Memuru Gökhan ÜNALDI hainlerin saldırısı sonucu sehit olmuştur. Şehidimiz Gökhan’a Allah’tan  cc. rahmet, kederli yakınlarına ve milletimize başsağlığı dileriz. Read more »

Mersin’de Kırşehir Türkü Gecesi Düzenlendi

Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği, Neşat Ertaş’ı anma etkinliği düzenledi. Neşat Ertaş’ın türküleri eşliğinde yapılan etkinlikte, Kırşehir  Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cihan Azgın bir konuşma yaparak davetlilere katılımlarından... Read more »

Belediyeden Bir Kültür Hizmeti Daha

Kırşehir Belediyesi tarafından 2013 yılından beri devam eden Halıcılık Kursu Kırşehirliler tarafından ilgi topluyor Bahçelievler Mahallesi Nene Hatun Konağı’nda devam etmekte olan Halıcılık kursu hafta içi her gün 15... Read more »

Kırşehir Belediyesinden Hz. Mevlana Kalbe Düşünce Programı

Kırşehir Belediyesi tarafından organize edilen “Hz Mevlana Kalbe Düşünce” başlıklı şiir ve söyleşi programı İl Kültür Müdürlüğü Salonu’nda 5 Aralık Cumartesi günü saat 19.00’da gerçekleşti. Serdar Tuncer şiirleri ile... Read more »

Belediyeden İletişim Ustalığı Semineri

Kırşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nde 28 Kasım Cumartesi saat 13.30’da ve Aile Yaşam Merkezi’nde saat 15:30’da İletişim Ustalığı Semineri düzenlenecektir. Seminerler; Aile Yaşam Merkezinde eğitim yetişkinlere yönelik olup, Gençlik Merkezindeki... Read more »

Çiçek Satış Merkezi Projesinin Çalışmaları Devam Ediyor

Kırşehir Belediyesi Kırşehir’i daha güzelleştirmek ve Kırşehir’i daha yaşanabilir bir şehir yapabilmek için Kırşehir’de çalışmalarına devam ediyor. Kırşehir Belediyesinin Çiçek satış merkezi projesinde inşaat çalışmaları devam ederken, taş duvarlar... Read more »

Evinize En Çok Yakışacak Halı Modelleri

Yaşam alanlarında zemin ile bağlantıyı dekoratif bir obje ile kesmesi sonucu ortaya çıkan bir ürün olan Halı sıcak bir zemin elde etmek için de kullanılmaktadır. Mimari gelişimler ile birlikte... Read more »

Alternatif Hediye Olarak Kupa Alın

Kupa, günlük hayatta en fazla kullanılan eşyaların başında geliyor. Genellikle kahve içmeyi sevenler için vazgeçilmez olan kupalar; su, meyve suyu, asitli içecekler için de kullanılabiliyor. Alternatif bir hediye olan... Read more »

Pepe Boyama Oyunu

Çocukların sevgilisi haline gelen ve her koşulda eğlendirmek için kendini gösteren “ Pepe,” oyun olarak da son zamanların en ciddi oyunu oluyor. Pepe oyunları çocukların eğlenmesi ve gülmesi için... Read more »

Ehli Beyt’e Niyaz Sergisi Açılıyor

Kırşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ehli Beyt’e Niyaz Sergisi 11 Kasım Çarşamba günü saat 19.00’daKültür Merkezi Salonu’nda açılacak. Ayrıca; saat 19.30 Tasavvuf  Musikisi Sanatçısı Fikret Erkaya ve Maltepe Musiki Cemiyetinin... Read more »