Roman Tahlili Nasıl Yapılır?

ÖZET ÇIKARMA (Açıklama-1) Okuduğunu anlamanın somut göstergesi özet çıkarabilmektir. Özetleme, bir bakıma metni kısaltma işlemidir. Ancak bu kısaltma metindeki temel hedefi, ana düşünceyi ve önemli bilgileri içerecek şekilde olmalıdır.... Read more »

Kırşehir Ufuk Sağlık-Sen Aileiçi İletişim Semineri Düzenledi

Ufuk Sağlık ve Sosyal Hizmet Görevlileri Sendikası Kırşehir Temsilciliğinin düzenlemiş olduğu “Aile İçi İletişim” konulu seminer 25 Ekim 2014 Cumartesi saat 11.30 da Şehri Gül Düğün Salonunda yapıldı. Program... Read more »

Tasavvufta Birlik ve Dostluk Konferansı Düzenlendi

Kırşehirli Eğitimci-Yazar Sinan Yağmur, 24 Ekim Cuma günü saat 19.00’da Kültür Merkezine gelerek Yabanlılar Eğitim, Kültür, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen “Tasavvufta Birlik ve Dostluk” konulu söyleyişe... Read more »

Kırşehir Belediyesi Avrupa Birliği’ne Giriyor

Avrupa Belediyeler Birliğinin kuruluşuna kurucu üye olarak Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de imza attı. Kocaeli Başiskele ilçesinde yapılan imza törenine Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin... Read more »

Kırşehir’de Hava Durumu

24.10.2014 Cuma günü yağışlı bir hava ile Kırşehir güne merhaba dedi. Yağışların haftasonu şiddetini arttırması önümüzdeki haftaiçi de devam etmesi bekleniyor. Kırşehirlilerin yağmur ve riskli bölgelerde sele karşı dikkatli... Read more »

Valimiz Necati Şentürk Görevine Başladı

Son Valiler Kararnamesi’yle ilimize atanan Valimiz Sayın Necati Şentürk görevine başladı. Sayın Valimizin göreve başlaması nedeniyle Valilik önünde düzenlenen resmi karşılama törenine Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Belediye... Read more »

Küçükbaş Hayvancılığın Kalbi Konya’da Atacak

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) ve Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsünün işbirliği ve birçok kamu kurum ve kuruluşu ile özel sektörün destekleriyle; Enstitünün kuruluşunun 100.... Read more »

Yunus Emre Anıldı

Büyük Türk mutasavvıfı Yunus Emre, Kırşehir ve Aksaray Valiliklerimizce ortaklaşa olarak düzenlenen törenle anıldı. Kırşehir Ulupınar Köyü Ziyarettepe Mevkiindeki Yunus Emre Türbesi’nde düzenlenen törene, Aksaray Valisi Sayın Şeref Ataklı,... Read more »

Pırlanta Sevinçtir

Pırlanta Sevinçtir Pırlanta, son dönemlerde sıkça kullanılan bir takı malzemesi haline geldi. Takı malzemesi demekle değerini elbette pek anlatmış olamayız. Ama bu değerli taş, kullanan kişinin zarafetine zarafet katabilecek... Read more »

Deniz Turunun Adresi

Mavi ve yeşil huzurun rengidir ,blue cruise ise huzurun ta kendisi. Şimdi Barbaros Yachting ile tanışmanızın vakti geldi. Barbaros Yachting Guletleri ile Ege ve Yunan adalarında , Ege ve... Read more »