Neşet Ertaş Vefatının İkinci Yıl Dönümünde Anıldı

Neşet Ertaş sevenleri vefatının ikinci yıl dönümünde kabri başında dualarıyla onun yanındaydı. Kabir ziyaretinde ilk olarak Kuran-ı Kerim okundu; daha sonra dualar edildi. Kabir ziyaretinde Başkan Bahçeci Neşet Ertaş’a... Read more »

Kırşehir’de Toplam Traktör Sayısı 9000’i Geçti

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Temmuz ayları itibarıyla son 5 yıllık dönemde Türkiye toplamında traktör sayısının yüzde 17,3 artmasına karşın, Doğu Anadolu’da yüzde 32,7, Güneydoğu... Read more »

Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Açıldı

Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı düzenlenen törenle başladı. Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle Bedia- Köksal Güler İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene Valimiz Sayın Özdemir Çakacak, Belediye... Read more »

Ahilik Kırşehir’de Her Gün Yaşanacak

Kırşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve TOBB, TESK ve TESKOMB’ un katkıları ile inşaat çalışmaları devam eden  Cumhuriyet tarihinin ilk külliyesi olacak Ahi Evran Külliyesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.... Read more »

Yazları Ölümüne Serinlik

Son 6 yılda 4 bin 700 kişinin boğularak hayatını kaybettiği raporlanan Türkiye’de, 2014 yaz sezonu da farklı geçmedi. Yine çocuklarımız, gençlerimiz boğuldu. 3 tarafı denizlerle çevrili bir ülkede yaşayanların... Read more »