Yabancılar İçin Oturum İzinlerinde Genel Sağlık Sigortası Aranıyor

Yabancıların oturum izinlerini düzenleyen iki yasa bulunuyor. Bunlardan birincisi 6 Mart 2003 tarihinde yayınlanmış olan 4817 sayılı Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanun, diğeri ise 11 Nisan 2014 tarihine yürürlüğe... Read more »

MEDAŞ’tan Kesintiler İçin Açıklama Geldi

“MEDAŞ çileden çıkarttı” başlıklı haber ile ilgili bilgilendirme İlgili haberde 11 Haziran 2014 Çarşamba günü yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşlarımızın mağdur oldukları ifade edilmektedir. Haberde bahsi geçen dört elektrik... Read more »

2014 Dünya Kupası Bugün Başlıyor

2014 FIFA Dünya Kupası bu gece saat 23.00’da Brezilya – Hırvatistan maçıyla başlıyor. Maçlar Trt ekranlarından canlı olarak yayınlanacak. Google arama motoru dünya kupasını doodle olarak yayınladı ve sayfasından... Read more »

Bahçeci’den Beraat Kandili Mesajı

Bahçeci mesajında, “Berat Kandili iyilik, bolluk ve bağış anlamlarına gelmektedir. Üç aylar diye bildiğimiz Recep, Şaban ve Ramazan-ı Şerifin ikinci ayı olan Şaban ayının 15 inci gecesi Berat Kandili... Read more »

Vali Çakacak’tan LYS Mesajı

Gençlerimizin geleceği için büyük önem arz eden üniversiteye giriş sınavlarının ikinci aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de 14-15 ve 21-22 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecektir.... Read more »

Türkiye’de En Fazla Satan Otomobil Modelleri

Her ülkede olduğu gibi ülkemizde de Otomobil denildiğinde herkesin görüşleri, beğenileri ve istekleri birbirinden ayrı noktalara gidebiliyor. Bu sebeple de herkes farklı bir marka ve modelde kendisini bulabiliyor. Ancak... Read more »

İnternet Ücretlerine İndirim Yolda

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi ELVAN tarafından yapılan açıklamaya göre İnternet Servis Sağlayıcılarına ve Kurumsal Abonelere verilen İnternet Ücretlerinde indirime gidilecek. Özellikle Geniş Bant İnternet Hizmetlerinin daha fazla... Read more »